Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności rewitalizacja 21 sierpnia 2020

Kuranty 4 razy na dobę

Zdjęcie, Kuranty 4 razy na dobę

Remont ratusza zbliża się ku końcowi. Nowa elewacja i tarcza zegarowa to jednak nie jedyne zmiany. Od 19 sierpnia przeprogramowano również leszczyńskie kuranty, które od tego momentu będą wybijać melodię 4 razy na dobę, zamiast co godzinę. Pełne godziny i kwadranse wybijane będą jak do tej pory.

Na zmiany w „pracy” leszczyńskich kurantów zdecydowaliśmy się po komentarzach, jakie pojawiły się w Internecie w chwili, gdy zostały one zupełnie wyłączone z powodu remontu Ratusza. Niektórzy mieszkańcy wyrazili zadowolenie z wyłączenia kurantów. Ich zdaniem głośne melodie grane co godzinę były uciążliwe - wyjaśnia Agnieszka Sochacka, Naczelnik Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miasta Leszna.
Wcześniej też zdarzały się sygnały, że kuranty są zbyt głośne, albo, że włączają się zbyt często. O ile na ich głośność magistrat nie ma wpływu, o tyle na częstotliwość ich używania już tak i dlatego postanowiono, że kuranty melodie grać będą o godzinie 9, 12, 15 i 18. W samo południe niezmiennie z wieży ratuszowej rozbrzmiewać będzie hejnał miasta, także wybijany na kurantach.
Nie zmieni się również wybijanie przez kuranty pełnych godzin i poszczególnych kwadransów.

Opublikował: kontakt: ostatnia zmiana: 2020-08-21 10:12:38
0 Koszyk