Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności turystyka 11 września 2016

Król odwiedzi Leszno

Para królewska

Wielobarwny orszak królewski po raz kolejny zawita do Leszna, specjalnie z tej okazji na leszczyńskim rynku odbędą się iście królewskie pokazy. Podczas tegorocznej edycji „Powrotu Króla” przeniesiemy się w tajemniczy świat magii, posłuchamy koncertu operowego oraz obejrzymy spektakl teatralny. Serdecznie zapraszamy w niedzielne popołudnie 11 września na leszczyński rynek .

Wraz z końcem wakacji powoli dobiega też końca cykl imprez plenerowych. Tradycyjnie jednym z ostatnich wydarzeń tego typu otwierającym wrzesień jest „Powrót króla”, czyli wydarzenie nawiązujące do postaci króla Polski Stanisława Leszczyńskiego, który swoje lata młodzieńcze spędził właśnie w naszym regionie.  Przywitanie króla na leszczyńskim rynku zaplanowano na niedzielę 11 września.

Wszystkich miłośników historii, którzy chcieliby przemierzyć Leszno „Śladami Króla Stanisława Leszczyńskiego”  wraz z przewodnikiem zapraszamy przed siedzibę Informacji Turystycznej (ul. Słowiańska 24) na godz. 14.00.

Królewski korowód pojawi się na leszczyńskim rynku o godzinie 16.30, a zaraz po nim  Rynek stanie się miejscem wyjątkowym. Sceną zawładną najmłodsi mieszkańcy naszego regionu następnie na scenie pojawi się  zespół tańca dworskiego Corona Florum, który wystawi spektakl baletowy dla dzieci pt. „Śpiąca królewna” .

Starówka stanie się miejscem magicznym, podczas koncertu operowego w świat „Zaczarowanego Świata Filmu” zabiorą nas soliści poznańskich scen operowych, natomiast w świat magii i iluzji przeniesie widzów  iluzjonista Rafa Mulka znany z telewizyjnego show Mam Talent.

Królewski dzień zakończy występ gwiazdy polskiej piosenki – Wojciecha Gąssowskiego.

 

Serdecznie zapraszamy!

Opublikował: Konrad Andrzejewski kontakt: kandrzejewski@leszno.pl ostatnia zmiana:
0 Koszyk