Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności rewitalizacja 22 grudnia 2017

Jamark Świąteczny za nami- czas na podsumowanie

Zdjęcie, Jamark Świąteczny za nami- czas na podsumowanie

17 dni trwała tegoroczna edycja Leszczyńskiego Jarmarku Świątecznego.

Przez ponad dwa tygodnie 20 pachnących kramów kusiło swoim asortymentem. Na mieszkańców czekały, m.in.  smakowite sery z Podhala, wiejskie chleby i wysokiej jakości wędliny, natomiast ręcznie robione stroiki świąteczne,  biżuteria,  czy galanteria skórzana stanowiły świetną propozycję świątecznych prezentów.

Jarmark to nie tylko świąteczne stoiska.  W każdy weekend na mieszkańców czekała inna atrakcja, a w środę, 6 grudnia odbyła się uroczysta inauguracja wydarzenia. Jarmark otworzył  Święty Mikołaj, który powitał wszystkie zgromadzone dzieci, a choinkę włączył sam pan Prezydent Łukasz Borowiak wraz z trzema ochotnikami. Ulice miasta rozświetliły aniołowe iluminacje. Zwieńczeniem wieczoru był występ chóru Gospel Joy, półfinalisty konkursu „Mam Talent”, który ujął profesjonalnym brzmieniem, wielką pasją, niespotykaną radością i energią. 

9 grudnia mieliśmy okazję być świadkami tworzenia rzeźby lodowej. Artysta, Adam Pieśniewski w sobotnie popołudnie zawitał na leszczyński Rynek wraz z trzema wielkimi bryłami lodu. Potrzebował zaledwie trzech godzin, aby z pomocą piły stworzyć z nich pięknie rzeźbiony, majestatyczny tron. Niestety grudniowa pogoda spłatała nam figla i tron nie dotrwał do świąt.

16 grudnia, w sobotę Stacja Biznes zamieniła się w prawdziwą, piernikową wytwórnie, a kreatywność dzieci w zdobieniu ciasteczek nie miała końca! Kilogramy rozwałkowanego ciasta, garnki lukru i talerze kolorowych posypek- słowem, działo się!
W tym samym czasie na Rynku stanęło dużych rozmiarów iglo. W środku na mieszkańców czekała fotobudka wraz ze świątecznymi gadżetami.
Stałym elementem Jarmarku był domek Świętego Mikołaja- z pokaźnym, czerwonym tronem, choinką i skrzynką na listy prezentowych życzeń oraz karuzela dla najmłodszych.

Leszczyński Jarmark Świąteczny na stałe wpisał się w kalendarium leszczyńskich wydarzeń. Na 17 dni Rynek zmienił nieco swoje oblicze, a rozbrzmiewające z głośników kolędy powodowały, że mogliśmy poczuć nieco magii tych świąt.

 

Leszczyński Jarmark Świąteczny w liczbach:

300 kubków gorącej czekolady, rozdanych podczas Mikołajek
270 rozdanych, świątecznych czapeczek
250 zdjęć zrobionych w darmowej fotobudce
200 paczek świątecznych posypek wykorzystanych na warsztatach pieczenia pierników
170 km przebytej drogi przez świąteczną karuzelę
163 świątecznych listów napisanych do Świętego Mikołaja
120 dzieci uczestniczących w warsztatach piernikowych
85 bombek pomalowanych podczas warsztatów
20 świątecznych stoisk
12 kilogramów rozdanych cukierków
12 artystów podczas występu Gospel Joy
1 wyrzeźbiony, lodowy tron


Opublikował: Katarzyna Plewka kontakt: kplewka@leszno.pl ostatnia zmiana: 2017-12-22 08:43:54
0 Koszyk