Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności NGO 04 kwietnia 2016

Jakie organizacje w Lesznie mogą otrzymać 1% ? (wideo)

Zdjęcie, Jakie organizacje w Lesznie mogą otrzymać 1% ? (wideo)

Trwa okres składania rocznych zeznań podatkowych. Do końca kwietnia 2016 r. – wypełniając PIT – każdy ma możliwość przekazania 1% swojego podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. To wyjątkowa szansa wsparcia organizacji działających w Lesznie lub na rzecz jego mieszkańców oraz cennych przedsięwzięć i inicjatyw z różnych dziedzin życia. To również forma pomocy dla osób będących w potrzebie.

Dzięki temu, że sami możemy zdecydować, której organizacji podarujemy część naszego podatku, mamy wpływ na to jak nasze pieniądze zostaną wykorzystane.

Chcąc pogłębić świadomość mieszkańców przygotowaliśmy wspólnie z Telewizją Młodzieżową Leszno krótki materiał filmowy, w którym promujemy organizacje uprawnione do otrzymania 1% podatku działające w Lesznie lub na rzecz jego mieszkańców.

Sam sposób przekazania 1% jest taki sam, jak w roku ubiegłym: na zeznaniu podatkowym PIT w rubryce „Wniosek o przekazanie 1 % podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)” należy wpisać: nr KRS oraz nazwę organizacji oraz deklarowaną kwotę (równowartość 1 % należnego podatku).

 

Telewizji Młodzieżowej Leszno dziękujemy za zaangażowanie w naszą kampanię i zapraszamy wszystkich do obejrzenia materiału:

Opublikował: kontakt: ostatnia zmiana:
0 Koszyk