Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności kultura 06 listopada 2020

Instytucje Kultury od 7 listopada

Zdjęcie, Instytucje Kultury od 7 listopada

W związku z zamknięciem dla użytkowników instytucji kultury od soboty, 7 listopada, wynikającym z dużego przyrostu zakażeń koronawirusem, poniżej przedstawiamy krótką informację o tym, jak leszczyńskie placówki kulturalne działać będą w najbliższym czasie.

Miejska Biblioteka Publiczna

Zostanie zamknięta dla czytelników od 7 do 29 listopada br. W tym okresie nie będą działały również filie biblioteczne.  Zachęcamy do korzystania z zasobów dostępnych w Leszczyńskiej Bibliotece Cyfrowej.

Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych

Zamknięte zostają galerie sztuki. Wszystkie wydarzenia będą odbywały się w formie wirtualnej, w sieci, na stronie facebook.com/MBWALeszno, na platformie ZOOM i kanale YouTube Miejskiego Biura Wystaw Artystycznych w Lesznie.

 Będą to m. in.:

  • Spotkanie z Artystami, połączone z wręczeniem Nagrody Publiczności 21 Prezentacji – Leszno 2020. Na początku zmieniła się pogoda, 12 listopada 2020, godz. 18.00 Spotkanie odbędzie się na platformie ZOOM. Podczas spotkania na temat sztuki współczesnej a także wystawy Prezentacje nastąpi ogłoszenie i wręczenie "Nagrody Publiczności". "Nagroda Publiczności” zostanie przyznana autorowi pracy prezentowanej na wystawie, który uzyska największą ilość głosów. Wśród osób głosujących zostaną także rozlosowane nagrody.
  • "Historia komiksu" - wykład on-line, 7 listopada 2020, godz.18.00 facebook.com/MBWALeszno prowadzenie Piotr Machłajewski. Spotkanie on-line podsumowujące cykl wykładów w ramach projektu dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci. Dotyczyć będzie historii komiksu w Polsce i na świecie.

Więcej informacji dot. wydarzeń na stronie mbwa.leszno.pl 

Teatr Miejski

Do 10 listopada włącznie kasa biletowa czynna będzie w swoich normalnych godzinach. Widzowie, którzy zechcą oddać lub przebukować bilety zakupione na odwołane spektakle, będą mogli dokonać tego bez żadnych ograniczeń. Począwszy od 12 listopada pracownicy Biura Organizacji Widowni pełnić będą dyżury, podczas których telefonicznie i mailowo załatwiać będą wszelkie kwestie związane z obsługą widzów, a także informować o repertuarze, biletach i planach na nadchodzące miesiące. 

Podczas listopadowej przerwy w graniu, wymuszonej wprowadzonymi zasadami bezpieczeństwa, trwać będą prace nad nowymi premierami. Będą to sztuki:

  • N. Simon "Słoneczni chłopcy", reż. Paweł Szumiec - koprodukcja z Teatrem KTO z Krakowa
  • S. Mrożek "Kontrakt", reż. Tomasz Man - koprodukcja z Teatrem IMKA z Warszawy
  • R. Cooney "Mayday", reż. Zbigniew Rybka

Ponadto na pierwszą połowę grudnia - o ile pozwoli na to sytuacja epidemiczna - planowana jest realizacja przeniesionych z listopada czytań i warsztatów teatralnych, dofinansowanych z ministerialnego programu "Edukacja kulturalna":

  • Reżyserowanych czytań dramatów - nowe terminy to: 2, 10, 17 grudnia, godz. 18.00
  • Salonów arystycznych - nowe terminy: 7, 14 grudnia, godz. 18.00
  • Warsztatów dla młodzieży pod nazwą "Teatr wyobraźni" - nowe terminy: 6, 13 grudnia, godz. 11.00
  • Warsztatów dla dzieci  - data pokazu przedstawienia przygotowanego w ramach warsztatów zostanie ustalona po wznowieniu zajęć

W listopadzie odbędzie sie także prapremierowe czytanie performatywne sztuki Michała Zdunika "Przypowieść o końcu świata. Leszno 1920", napisanej na zlecenie Teatru Miejskiego. W chwili obecnej trwa montaż zarejestrowanego materiału. Termin premiery online podany zostanie w najbliższym czasie.

Prosimy śledzić stronę internetową www.teatrmiejskileszno.pl oraz stronę teatru na facebooku. Tam na bieżąco publikowane będą wszystkie informacje i nowości.

Miejski Ośrodek Kultury

W związku z zaistniałą sytuacją, Miejski Ośrodek Kultury w Lesznie wstrzymał  czasowo organizację wydarzeń artystyczno — rozrywkowych oraz pracę zespołów artystycznych i sekcji w systemie stacjonarnym.

Działa online. Trwa  konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pt. POLSKA — MOJA OJCZYZNA. Już wkrótce koncert finałowy akcji WAKACYJNA DROGA DO GWIAZD (emisja w sieci w najbliższą niedzielę, 8 listopada o godz. 17.00 na Fanpage oraz You Tube MOKu), niebawem konkurs talentów ROZWIŃ SKRZYDŁA a w przygotowaniu wiele projektów, m.in. koncert świąteczny — najpiękniejsze kolędy w wykonaniu lokalnych artystów.

Pracuje też online większość zespołów artystycznych i sekcje Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą: www.mok.leszno.pl , www.fecebook.com/mok.leszno 

Kasa czynna jest stacjonarnie od poniedziałku do środy w godz. 9.00—15.00 oraz w czwartek i piątek w godz. 14.00—20.00 po wcześniejszym umówieniu wizyty telefonicznie lub mailowo  i z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego.

Wszyscy pracownicy MOKu pracują od poniedziałku do piątku w godz. 8.00—16.00 mailowo sekretariat@mok.leszno.pl  lub telefonicznie tel.65 529 99 85.

 

Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana: 2020-11-06 15:09:44
0 Koszyk