Graficzny nagłówek podstrony

Imprezy integrujące mieszkańców

W 2016r. Miasto zainicjowało imprezy adresowane do mieszkańców, głównie obszaru rewitalizacji. Były to Rynki Śniadaniowe oraz Kino ze smakiem.

Wydarzenia te odbywają się miejscach zlokalizowanych w centrum miasta - często zapomnianych, niedocenionych (Kina ze smakiem), ale też tych znanych jak trzy główne place miejskie (Rynki Śniadaniowe).

Organizacja imprez tego rodzaju jest odpowiedzią na zgłaszane zapotrzebowanie mieszkańców, aby tworzyć warunki do spotkań i miłego spędzania wolnego czasu wśród znajomych, sąsiadów.

Imprezy sprzyjają integracji lokalnej społeczności, ale też wspierają przestrzenny i gospodarczy aspekt rewitalizacji centrum Leszna – odbywają się w miejscach dotąd niewykorzystanych i angażują lokalnych producentów i restauratorów.

Poza wspomnianymi powyżej wiosenno-letnimi wydarzeniami, celebrowane jest także z mieszkańcami miasta odzyskanie niepodległości (Święto Niepodległości na ulicy Wolności) czy święta bożonarodzeniowe (Mikołajki i Jarmark Świąteczny na Rynku).

Kilkakrotnie zorganizowano również wydarzenia polegające na wymianie ubrań "Ciuch za ciuch" czy też wymianie roślin.

W roku 2019r. po raz pierwszy zorganizowano Leszczyński Uliczny Festiwal Artystyczny LUFA -  pierwszy w Lesznie festiwal, w którym sceną dla twórców była ulica, a wydarzenia w jego trakcie nastawione były na współtworzenie sztuki!

 

 

 

 

 

Opublikował: Katarzyna Plewka kontakt: kplewka@leszno.pl ostatnia zmiana:
0 Koszyk