Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności sport 10 maja 2021

IX Indywidualne Mistrzostwa Leszna w petanque

Medaliści na podium

W dniu 8 maja br., na bulodromie "Linum" przy ulicy Holenderskiej w Lesznie, odbyły się IX Indywidualne Mistrzostwa Leszna w petanque. W szranki stanęło 58 zawodników podzielonych na dwie grupy A i B reprezentujących Kluby Petanque z terenu całej Polski.

Na starcie imprezy pojawili się gracze z: Warszawy, Szczecina, Gorzowa, Wrocławia, Dzierżoniowa, Wałbrzycha, Jedliny, Żor, Łodzi, Śremu, Myślenic, Góry Śląskiej, Kamionki, Oławy, Lubonia oraz 9 zawodników z Klubu Petanque Leszczynko.

Turniej rozegrano na dystansie 7 rund, wykorzystując system Bucholtza do kojarzenia poszczególnych zawodników. Każda runda trwała 35 minut. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie - był to najsilniej obsadzony turniej singlistów w Polsce.

Faworytem turnieju był czołowy zawodnik naszego kraju wychowanek Klubu Petanque Leszczynko, obecnie zawodnik klubu Sokół Wrocław Rafał Grzelczak, który nie zawiódł pokładanych w nim nadziei i zdobył zaszczytne I miejsce. Rafał Grzelczak wygrał wszystkie swoje pojedynki zdobywając złoty medal Indywidualnych Mistrzostw Leszna. II miejsce przypadło Przemysławowi Broniek z Klubu Bula Kalonka Łódź, III miejsce zdobył Kazimierz Urbaniak klubu Dęby Wałbrzych.

Zawodnicy stojący na podium otrzymali z rąk prezesa Klubu Petanque Leszczynko Romualda Ratajczaka medale oraz puchary.

Organizatorem zawodów był Klub Petanque Leszczynko.

 

Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana:
0 Koszyk