Graficzny nagłówek podstrony

III posiedzenie Komitetu Rewitalizacji 2018 (04.06.2018)


Raport z III posiedzenia Komitetu Rewitalizacji
4 czerwca 2018, Stacja Biznes


III posiedzenie Komitetu Rewitalizacji dotyczyło Uchwały Krajobrazowej. Uchwała dotyczy tablic reklamowych, ogrodzeń oraz elementów małej architektury. Na posiedzeniu najważniejsze elementy Uchwały omówił dr. inż. Paweł Pach. Załącznikiem do niniejszego raportu jest prezentacja informacyjna, która przedstawiona była na zebraniu.


Na posiedzeniu pojawiły się następujące pytania/ sugestie:
1. Z. Skrzypczak- Czekajło – „Dlaczego w strefie D wszystko wolno, nie ma żadnych ograniczeń? Przez to będzie ciasno, będzie chaos”
2. M. Biegajski – „Kto odpowiada za niedostosowanie reklamy/ szyldu- właściciel czy najemca, do którego należy reklama?” – Właściciel.
(Wątpliwości: gdy umowa najmu jest np. podpisana na 10 lat, jak my- jako właściciele, mamy egzekwować dostosowanie tablicy do wymów uchwały? Nie mamy narzędzi, aby na tej podstawie wypowiedzieć umowę najmu. Właściciele będą w potrzasku)
3. M. Świdziński – „Czy gęstość siatkowania naklejki na witrynie ma znaczenie?” – Nie
4. D. Szymczak – „ Dlaczego zdecydowano się akurat na 10% powierzchni zaklejenia witryny? Niektóre sklepy, np. banki prezentują się dobrze, kiedy są zaklejone w estetyczny sposób” – Ten problem można rozwiązać „odsuwając się od witryny”. „Obklejenie witryn odczłowiecza przestrzeń- M. Kubiak
5. M. Gałach – „ Uchwała może być dla grafików potwierdzeniem, że projekty, które proponują są dobre. Ludzie często nie zdają sobie sprawy, że ich reklamy są nieczytelne”
6. Warto zaprosić na rodzaj szkolenia dla firm reklamowych z Leszna i okolic, aby przedstawić im nowe zapisy Uchwały”
7. Warto stworzyć „książkę standardów”- katalog dobrych praktyk

Opublikował: Katarzyna Plewka kontakt: kplewka@leszno.pl ostatnia zmiana:
0 Koszyk