Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności sport 10 kwietnia 2019

Gratulacje dla Mistrzyń Polski (zdjęcia)

Zdjęcie, Gratulacje dla Mistrzyń Polski (zdjęcia)

Dziś w Ratuszu Prezydent Łukasz Borowiak spotkał się z Marceliną Binasiewicz i Weroniką Przybyłą oraz ich trenerką, Małgorzatą Piasecką, aby osobiście pogratulować obronienia tytułu Mistrzyń Polski Cheerleaderek.

Marcelina i Weronika trenują pod okiem Małgorzaty Piaseckiej w Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie. Jako nastolatki, z zespołem Speed Fire zdobywały już wysokie miejsca w zawodach rangi ogólnopolskiej. Od zeszłego roku tańczą w duecie.

Marcelina ma 26 lat i pracuje. Zaczyna trenować swoje początkujące zespoły. Weronika ma 19 lat i obecnie przygotowuje się do matury. Panie potrafią pogodzić pracę i naukę z tańcem. Różnica wieku nie przeszkadza im w tworzeniu bardzo zgranego duetu tanecznego.

W 2018 roku Marcelina i Weronika zdobyły złoty medal na Mistrzostwach Polski Cheerleaderek w Garwolinie, a w tym roku obroniły ten tytuł w kategorii Senior Pom Dance Premier na Mistrzostwach Polski w Kielcach . W tym roku zajęły też 1. miejsce na Grand Prix Polski Zespołów Cheerleaders, które odbyły się w Garwolinie.

Wasze występy i wysoki poziom pokazów to dla nas powód do dumy i świetna promocja miasta – mówił w czasie spotkania Prezydent Łukasz Borowiak. – Dziękuję za Waszą codzienną pracę i świetne reprezentowanie miasta na różnego rodzaju zawodach. Serdecznie gratuluję dotychczasowych sukcesów i życzę kolejnych.

Panie otrzymały listy gratulacyjne i bony na zakupy w jednym ze sklepów sportowych. Ich trenerce Prezydent wręczył bukiet kwiatów. W spotkaniu wzięli także udział Maciej Mizgalski, Dyrektor MOK w Lesznie i radny Krystian Maćkowiak, Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Miejskiej Leszna.

Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana: 2019-04-12 12:27:06
0 Koszyk