Graficzny nagłówek podstrony Graficzny nagłówek podstrony Graficzny nagłówek podstrony Graficzny nagłówek podstrony

Dla Biznesu

Leszno to miasto o strategicznym położeniu i optymalnej wielkości. To centrum regionu o dużym znaczeniu ekonomicznym, edukacyjnym i kulturalnym. Dobrze przygotowana oferta inwestycyjna i odpowiedni klimat do prowadzenia biznesu to jego niepodważalne atuty. To miejsce wyjątkowe, przyjazne i komfortowe.

Szczegółowych informacji nt. możliwości inwestycyjnych w Lesznie udziela:

Izabela Wojciechowska
TEL. +48 65 529 54 02+ 48 65 529
e-mail: iwojciechowska@leszno.pl; zainwestuj@leszno.pl

Wydział Promocji i Rozwoju
Urząd Miasta Leszna
Al. Jana Pawła II 21a
64-100 Leszno

27 maja 2020

Interwencja u premiera

pióro na zapisanej kartce papieru

Prezydent Łukasz Borowiak wysłał wczoraj, 26 maja, pismo do Premiera Mateusza Morawieckiego, w którym informuje o planowanych zwolnieniach pracowników w dwóch leszczyńskich firmach. Kopię listu otrzyma także Minister Rodziny, Pracy i Pomocy Społecznej Marlena Maląg Prezydent Leszna liczy, że władze państwa zainteresują się tą niepokojącą sytuacją.

15 maja 2020

Sprawę firmy Leithauser trzeba wyjaśnić

Wejcie do Urzędu Miasta Leszna przy ul. Karasia 15

Po doniesieniach medialnych o problemach pracowników firmy Leithauser Polska, Prezydent Łukasz Borowiak natychmiast próbował interweniować w tej sprawie. Niestety nie udało nam się skontaktować z Dyrekcją spółki. Dziś Prezydent Miasta Leszna wysłał pismo do Dyrektora Leithauser Polska z prośbą o spotkanie i rozmowę.

15 maja 2020

Jest kolejny nabór wniosków

Jest kolejny nabór wniosków

Od 15 do 28 maja Powiatowy Urząd Pracy w Lesznie będzie ponownie przyjmował wnioski o udzielenie dofinansowania części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych do tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenie społeczne dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców oraz dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorcy będącego samozatrudnionym.

29 kwietnia 2020

Telefoniczny dyżur w urzędzie pracy

Powiatowy Urząd Pracy w Lesznie

W dniach 4, 5 i 6 maja pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Lesznie będą pełnili dyżur telefoniczny w godzinach 15:00 – 17:00 pod numerami telefonów 65 529 94 33, 65 529 50 67, 65 520 20 58.

28 kwietnia 2020

Kto pomaga lokalnym przedsiębiorcom w czasie epidemii koronawirusa?

Granatowo-niebieska grafika

Przedstawiamy Państwu informacje o wsparciu dla przedsiębiorców w Lesznie w celu przeciwdziałania negatywnym skutkom COVID-19.

24 kwietnia 2020

Leszczyńska Strefa Biznesu

Leszczyńska Strefa Biznesu

W raporcie z działań w czasie epidemii wirusa COVID19 mówiliśmy o dziale "Leszczyńskie B2B". Otrzymał on nazwę "Leszczyńska Strefa Biznesu". Zachęcamy przedsiębiorców do wzajemnej pomocy i dajemy im na to przestrzeń.

22 kwietnia 2020

Oprócz pożyczek, dotacje na wypłatę wynagrodzeń

Oprócz pożyczek, dotacje na wypłatę wynagrodzeń

Od 23 kwietnia do 7 maja Powiatowy Urząd Pracy w Lesznie będzie przyjmował wnioski o udzielenie dofinansowania części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenie społeczne dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców oraz dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców, samozatrudniających się.

27 marca 2020

Kontakt dla przedsiębiorców

Kontakt dla przedsiębiorców

Urząd Miasta Leszna wyznaczył kontaktowy adres dla przedsiębiorców, którzy chcą przedstawić swoje propozycje i oczekiwania co do formuły wsparcia oferowanego przez miasto.

20 marca 2020

Na zdrowszy biznes

stos monet

W związku z napływającymi pytaniami dotyczącymi pomocy samorządu Miasta Leszna dla przedsiębiorców będących w trudnej sytuacji po wprowadzeniu stanu epidemicznego, informujemy, że obecnie władze Miasta Leszna analizują tę trudną i ciągle zmieniającą się sytuację, aby spróbować oszacować kondycję i finanse miasta, co z kolei warunkuje udzielenie pomocy przedsiębiorcom, jej zakres i formy.

0 Koszyk