Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności NGO 19 maja 2017

Gorący, pełen atrakcji weekend z NGO

Zdjęcie, Gorący, pełen atrakcji  weekend z NGO

Nadchodzący weekend upłynie nam pod znakiem Dni Leszna, ale zanim wybierzecie się na koncert inaugurujący, zapoznajcie się z szeroką ofertą atrakcji i ciekawych wydarzeń przygotowanych przez leszczyńskie organizacje pozarządowe, placówki oświatowe i instytucje.

PIĄTEK

Piątkowe popołudnie można miło spędzić z nauką i sztuką. Na festyn naukowo – artystyczny, który rozpocznie się o godzinie 16.00 i potrwa do 19.00, zapraszają uczniowie Gimnazjum nr 8 w Lesznie wraz z nauczycielami i rodzicami. Podczas trwania festynu naukowo – artystycznego, goście będą mogli samodzielnie wykonać efektowne doświadczenia chemiczne, wziąć udział w grze szkolnej, zmierzyć się w grach strategicznych, sterować robotem lego, wziąć udział w wyścigu samochodów zdalnie pilotowanych, obejrzeć przedstawienie teatralne, posłuchać bajek czytanych przez młodzież w bibliotece szkolnej, spróbować zagrać na różnych instrumentach muzycznych, obejrzeć prezentację projektów edukacyjnych, wykonać pracę plastyczną, zmierzyć się z łamigłówkami i zagadkami, wziąć udział w szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej. Leszczyńscy policjanci zaprezentują sprzęt , jakiego używają w codziennej pracy oraz alko gogle. Impreza jest adresowana do mieszkańców miasta Leszna w każdym wieku, otwarta dla wszystkich chętnych. Festyn jest współfinansowany ze środków budżetu miasta w ramach inicjatywy lokalnej.

Na siatkarskie emocje zaprasza Stowarzyszenie UKS 9 Leszno.  W Hali Sportowej przy Gimnazjum nr 9, od godziny 17.00 w piątek, aż do niedzieli,  potrwa ostatni w tym sezonie i najważniejszy turniej finałowy o awans do 2 ligi mężczyzn. Rywalami Tygrysów będą: Muks Michałkowice, LUMKS Kasztelan Rozprza i KLIMA Błażowa, czyli liderzy i wiceliderzy turniejów półfinałowych. Turniej odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Leszna. Organizatorami imprezy są: Stowarzyszenie UKS 9 Leszno i Miasto Leszno.
Partnerami turnieju: PAGO Pago Sp. z o.o. i Pizzeria Colosseum Leszno. Turniej jest dedykowany Jędrzejowi Bartkowiakowi, koledze Tygrysów z Leszczyńskiej Ligi Piłki Siatkowej. Jędrzej po przebytym udarze potrzebuje kosztownej rehabilitacji aby odzyskać sprawność, w trakcie turnieju zostanie przeprowadzona zbiórka, pieniądze zostaną przekazane do   Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko", która opiekuje się Jędrzejem.

Piątek – godzina 19.00 - zaczynamy Dni Leszna!!

 Koncert inauguracyjny z udziałem Natalii Nykiel, zespołu IRA i gwiazdy wieczoru Thomasa Andersa i Modern Talking Band, poprzedzą występy laureatów VIII edycji Konkursu Talentów Rozwiń Skrzydła 2016 (Agnieszka Szymańska i duet Snem i Mini, czyli Michał Kowalewski i Bartosz Kopeć, Wiktoria Muszyńska oraz Weronika Wołowicz).

W sobotę i niedzielę, 20 i 21 maja zapraszamy na leszczyński Rynek. W sobotę wystąpią zespoły MOK. Gwiazdą wieczoru będą: Kabaret NOWAKI i Krzysztof KASA Kasowski.

W niedzielę natomiast zaprezentują się zespoły artystyczne działające w placówkach kultury, szkołach, przedszkolach w mieście i okolicy, stowarzyszenia i organizacje.

 

SOBOTA

Sobotę  tradycyjnie rozpoczynamy aktywnie i sportowo. Jak co tydzień Fundacja Edukacyjna Pro Musica zaprasza na poranne sesje z jogą. Joga, jak żadne inne zajęcia relaksuje, wycisza, regeneruje i uelastycznia ciało. Zapraszamy na matę do Leszczyńskiego Centrum Biznesu.

Cotygodniowy pięciokilometrowy bieg  Parkrun organizuje Fundacja Życie Cudem Jest. Fanów biegania zapraszamy na 9.00 do Karczmy Borowej.

Fundacja Arena i Świat zaprasza na trening nordic walking tych, którzy już chodzą z kijami oraz tych, którzy chcą spróbować po raz pierwszy. Instruktorzy pokażą na czym polega prawidłowa technika chodu oraz pożyczą kijki na czas marszu (rezerwacja pod nr. tel. 661 275 065). Wszystko w miłej atmosferze i za darmo! Przypominamy, iż zbiórka będzie o godz. 9.30 koło fontanny w Parku Jonstona.

Od godziny 10.00 na leszczyńskim Rynku kolejna odsłona Rynków Śniadaniowych. Warto przyjść, wykorzystać piękną pogodę i skosztować przysmaków przygotowanych przez lokalnych restauratorów.

Miejski Zakład Zieleni ogłasza nabór wolontariatu do Międzygminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Henrykowie spotkanie odbędzie się na terenie schroniska w dniu 20 maja br. o godz. 9.00 Zapraszamy wszystkie osoby, które dobrowolnie i świadomie chcą poświęcić swój wolny czas bezpańskim zwierzętom oraz chcących zrobić coś pożytecznego i dobrego. Niech to będzie przemyślana decyzja. Do Wolontariatu mogą należeć osoby pełnoletnie o określonych predyspozycjach psychofizycznych, które zadeklarują opiekę nad zwierzętami w cyklu długofalowym. Wolontariuszem może być :
osoba, która ukończyła 18 lat, podpisze Porozumienie z Miejskim Zakładem Zieleni i
nie ma przeciwwskazań zdrowotnych do świadczenia pracy w schronisku. Zachęcamy!!

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi im. Króla Stanisława Leszczyńskiego i MKS Real Astromal Leszno zapraszają w sobotnie przedpołudnie na Rekreacyjny Festyn Rodzinny. Od godziny 11.00 na boisku szkolnym będzie przygotowane mnóstwo atrakcji dla dzieci i starszych, będzie można zjeść smaczne dania i skosztować ciast przygotowanych przez rodziców. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

Popołudniu KS Polonia 1912 Leszno zaprasza na Stadion Lekkoatletyczny, gdzie o godzinie 17.00 rozpocznie się mecz piłki nożnej IV ligi, pomiędzy Polonią 1912 Leszno a Victorią Ostrzeszów. Zapraszamy do kibicowania!

Sobotni wieczór można wykorzystać na wyciszenie i relaks. Fundacja Edukacyjna Pro Musica zaprasza na koncert relaksacyjny na misy i gongi. Koncert odbędzie się w Leszczyńskim Centrum Biznesu przy ul. Geodetów 1. Jeśli chcesz wprowadzić się w stan głębokiego relaksu i odprężenia, wzmocnić się energetycznie czy doznać uczucia lekkości to ten koncert jest właśnie dla Ciebie. Początek o godzinie 18.00. Koncert poprowadzi Ewa Bruss – Kwiatkowska z wykształcenia kulturoznawca a z pasji terapeutka Masażu Dźwiękiem.


Już jutro od godziny 18:00 rozpoczynamy jedyny taki dzień w roku, kiedy późną wieczorną oraz nocną porą można zwiedzać muzeum. Noc Muzeów 2017 w Lesznie ma imponujący program, wezmą w niej udział:

Muzeum Okręgowe w Lesznie  pl. Jana Metziga 17, Leszno

Galeria Sztuki Muzeum Okręgowego w Lesznie ul. Gabriela Narutowicza 31

Galeria Miejskiego Biura Wystaw Artystycznych ul. Leszczyńskich 5

Galeria w Ratuszu

Muzeum Wodociągów ul. Lipowa 76 a

Kościół Ewangelicki ul. Paderewskiego 10

Wszystkie atrakcje Nocy Muzeów są bezpłatne. Szczegółowe informacje na temat wystaw na plakatach i stronach internetowych

http://www.muzeum.leszno.pl/strona_PL/archiwa/4348,

http://www.mbwa.leszno.pl/inne-wydarzenia,160,noc-muzeow-2017.html,

gorąco polecamy!!

NIEDZIELA

            W niedzielny poranek o godzinie 9.00 zapraszamy wszystkich do udziału w biegu 3R – PWSZ dla Regionu 2017. To już V edycja biegu organizowanego przez studentów PWSZ w Lesznie. Udział w biegu jest bezpłatny, dystans do pokonania to 10 km. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody.

Fundacja Edukacyjna Pro Musica zaprasza na Koncert Lwowskiej Akademickiej Orkiestry Symfonicznej. Koncert realizowany jest w ramach projektu Festiwal Kultury Ukraińska Wiosna 2017.
To już 10 edycja festiwalu i odbędzie się przy współpracy z Honorowym Konsulatem Ukrainy w Poznaniu , Stowarzyszeniem Poznaj Sąsiada oraz Miastem Leszno. "Ukraińska Wiosna" to cykliczne spotkania z kulturą ukraińską w Lesznie, Poznaniu i innych miastach w Wielkopolsce. Stałą domeną festiwalu jest nie tylko prezentacja najnowszych trendów w życiu artystycznym na Ukrainie, ale przede wszystkim koncerty i tworzenie przestrzeni dla wspólnych polsko-ukraińskich projektów twórczych.
Lwowska Akademicka Orkiestra Symfoniczna składa się z najlepszych muzyków młodego pokolenia, grających we Lwowskiej Państwowej Akademii Muzycznej im. Mykoły Łysenki.

 Koncert odbędzie się 21.05.2017 o godzinie 19:00 w Kościele  św. Antoniego w Lesznie. Wstęp wolny.

            To będzie bardzo intensywny weekend, przepełniony atrakcjami. Korzystajcie, odpoczywajcie i łapcie energię na następny tydzień pracy!

 Opublikował: Aleksandra Michalska kontakt: amichalska@leszno.pl ostatnia zmiana: 2017-05-19 11:45:51
0 Koszyk