Graficzny nagłówek podstrony

Gmina przyjazna rowerzystom

Gmina Przyjazna Rowerzystom 2019

Miasto Leszno po raz czwarty zdobyło certyfikat „Gminy Przyjaznej Rowerzystom” – w kategorii do 100 000 mieszkańców. W pozostałych kategoriach laureatami zostali: Miasto Kalety (do 10.000 mieszkańców), Gmina Czarny Dunajec (do 40.000 mieszkańców) i Miasto Koszalin (do 500.000 mieszkańców). Nadto nagrodę Turystów Kolarzy za największą liczbę zgłoszeń na daną gminę otrzymała Gmina Kalety a nagrodę Komisji Turystyki Kolarskiej Gmina Nowy Targ. Dodatkowo jury konkursu przyznało naszemu miastu nagrodę Grand Prix, którą podpisała Anna Krupka, Sekretarz Stanu w Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Więcej informacji można zapoznać się pod tym linkiem.

 

Gmina Przyjazna Rowerzystom 2018

Trzeci raz z rzędu Miasto Leszno otrzymało certyfikat „Gmina Przyjazna Rowerzystom” w kategorii gmin do 100 tys. mieszkańców w ogólnopolskim konkursie zainicjowanym przez PTTK. Wręczenie certyfikatów odbyło się podczas targów Kielce Bike Expo.

Więcej informacji można zapoznać się pod tym linkiem.

 

Gmina Przyjazna Rowerzystom 2017

W dniu 21 września 2017r., w trakcie targów KIELCE BIKE – EXPO, wręczono certyfikaty "Gmina Przyjazna Rowerzystom". Leszno otrzymało wyróżnienie w kategorii gmin od 30 000 do 100 000 mieszkańców. Idea stworzenia konkursu Gmina Przyjazna Rowerzystom powstała w 2012 roku podczas ustanowienia w Polskim Towarzystwie Turystyczno - Krajoznawczym Roku Turystyki Rowerowej. Konkurs ma na celu zebranie i spopularyzowanie informacji o gminach, które w swoich planach i działaniach uwzględniły potrzeby rowerzystów i stawiają na promocję aktywnego wypoczynku na rowerach.

Zdjęcia z Gali można obejrzeć pod tym linkiem.

 

Gmina Przyjazna Rowerzystom 2016

W 2016 roku Miasto Leszno zdobyło po raz pierwszy certyfikat „Gmina Przyjazna Rowerzystom” w kategorii gminy miejskie od 50 do 100 tysięcy mieszkańców, w ogólnopolskim konkursie zainicjowanym przez PTTK. Wręczenie certyfikatu odbyło się 29 września 2016 roku podczas uroczystej gali VII Międzynarodowych Targów Rowerowych Bike-Expo w Kielcach. W imieniu Prezydenta Miasta Leszna certyfikat odebrał Paweł Maćkowiak, Główny specjalista Miejskiego Zarządu Dróg i Inwestycji Urzędu Miasta Leszna, który wraz z Patrykiem Moryson, Oficerem rowerowym przygotowali materiały i zgłosili Miasto Leszno do konkursu. Warto dodać, że Miasto Leszno konkurowało z takimi miastami jak Inowrocław, Kędzierzyn Koźle, Piotrków Trybunalski, Siedlce i Tczew. Konkurs Polskiego Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawczego miał na celu spopularyzowanie informacji o gminach, które w swoich działaniach uwzględniają potrzeby rowerzystów i promują aktywny wypoczynek na rowerach, tworzą rowerową infrastrukturę, inicjują lub wspierają organizowanie imprez rowerowych czy wydają materiały wydawnicze, między innymi mapy i przewodniki rowerowe. Konkurs to także okazja do promowania gmin „przyjaznych rowerzystom”, ale również do dostrzeżenia zaangażowania władz, lokalnych stowarzyszeń i aktywistów, działających na rzecz rozwoju turystyki w swoich okolicach.

O tym, jakie zadania zrealizowane w latach 2015-2016 były brane pod uwagę przez Komisję Konkursową można przeczytać pod tym linkiem.

Opublikował: kontakt: ostatnia zmiana: 2019-10-25 13:21:03
0 Koszyk