Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności rewitalizacja 09 kwietnia 2020

Filmowe podsumowanie modelowej rewitalizacji Leszna

Zdjęcie, Filmowe podsumowanie modelowej rewitalizacji Leszna

Wraz z końcem 2019 roku zakończyła się realizacja projektu modelowej rewitalizacji miasta pn. "Nowe tory - centrum Leszna po kolei". Nie oznacza to jednak, że zakończył się sam proces rewitalizacji miasta, który jest działaniem wieloetapowym i wielopłaszczyznowym.

Implementacja projektu umożliwiła nam kompleksowe przygotowanie merytoryczne i koncepcyjne do realizacji założeń Gminnego Programu Rewitalizacji.

Obecnie wdrażane są poszczególne przedsięwzięcia inwestycyjne. Kontynuacja wspólnych spotkań i integracji społeczności lokalnej, z uwagi na obecną sytuację, musi zostać na pewien moment odłożona w czasie. Wierzymy jednak, że kiedy sytuacja się unormuje, powrócimy do działań społecznych z jeszcze więszką energią i zapałem!

Zapraszamy Państwa w krótką podróż filmową po projekcie, w ramach którego opracowano koncepcje wykorzystania zdegradowanych terenów pokolejowych na cele związane z mieszkalnictwem:


Projekt "Nowe tory - centrum Leszna po kolei"

 

Leszczyńska rewitalizacja to także program partycypacji społecznej, w której ważną rolę odgrywają lokalni przedsiębiorcy. O pozostałych działaniach podejmowanych w naszym mieście mogą Państwo zobaczyć w przekrojowych filmach tematycznych, dotyczących:

Ożywienia gospodarczego

 

Kształtowania przestrzeni miejskiej

Partycypacji społecznej

 

Podsumowanie projektów modelowej rewitalizacji pozostałych miast w Polsce, a także filmy tematyczne dotyczące dziedzictwa kulturowego, polityki społecznej i mieszkalnictwa znajdą Państwo na kanale YouTube Funduszy Europejskich

Nagrania zostały zrealizowane przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

 

Opublikował: kontakt: elasota@leszno.pl ostatnia zmiana: 2020-04-09 10:05:46
0 Koszyk