Graficzny nagłówek podstrony

Edycja 2019

Rusza VII edycja konkursu „Lider rewitalizacji”.

Konkurs ma na celu promowanie działań w zakresie rewitalizacji przestrzennej na obszarze rewitalizacji Miasta Leszna. W pierwszej edycji konkursu tytuł Lidera rewitalizacji 2013 został przyznany Hotelowi Restauracji Wieniawa na leszczyńskim Rynku. Lidera rewitalizacji 2014 otrzymał obiekt Apartamenty Leszno znajdujący się w budynku dawnej Piekarni Biegajski przy ulicy Niepodległości 5. Trzeci tytuł został przyznany kompleksowi na Antoninach, w skład którego wchodzą Hotel & Restauracja „Antonińska”, pensjonat dla osób starszych oraz Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy i Rehabilitacyjny „Niezapominajka”. W roku kolejnym Tytuł uzyskał obiekt Arkadia znajdujący się przy ulicy Wróblewskiego. Tytuł Lidera Rewitalizacji 2017 otrzymała nieruchomość Bracka 14, z kolei Liderem Rewitalizacji 2018 został apartamentowiec "Skarbowa".

W tegorocznej edycji konkursu ocenie podlegają obiekty znajdujące się na obszarze rewitalizacji Miasta Leszna, których prace budowlane, remontowe i adaptacyjne zostały zakończone w 2019 roku. Ocena będzie dokonana na podstawie estetyki i funkcjonalności obiektu oraz wartości i zakresu inwestycji. Wpływ na ocenę ma również stopień oddziaływania inwestycji na sytuację społeczną i gospodarczą w obszarze rewitalizacji Leszna.

Obiekt może być zgłoszony do konkursu przez właściciela lub jednego ze współwłaścicieli za zgodą pozostałych. W przypadku obiektów użyteczności publicznej, do zgłoszenia upoważniony jest kierownik jednostki zarządzającej danym obiektem.

Na zgłoszenia czekamy w Wydziale Promocji i Rozwoju Urzędu Miasta Leszna przy Al. Jana Pawła II 21a, do 13 marca 2020 roku.

Zgłoszenie obiektu odbywa się na podstawie złożenia wypełnionej karty obiektu wraz z załącznikami:

  • jedną reprezentatywną fotografią obiektu wydrukowaną w formacie A4;
  • oświadczeniem właściciela o użytkowaniu obiektu na podstawie wymaganych zgłoszeń i zezwoleń (dopuszczeniu obiektu do użytkowania) oraz pozostałymi oświadczeniami określonymi w Regulaminie.

Dodatkowo Zgłaszający proszony jest o przesłanie minimum 5 aktualnych fotografii obiektu na adres mailowy: rewitalizacja@leszno.pl

 

 

Zarządzenie Prezydenta Miasta Leszna ws. przyjęcia regulaminu VII edycji konkursu „Lider rewitalizacji” znajduje się TUTAJ

 

Opublikował: kontakt: ostatnia zmiana:
0 Koszyk