Graficzny nagłówek podstrony

Edycja 2015

Tytuł Lidera rewitalizacji 2015 oficjalnie nadany!

W sobotę, 9 kwietnia 2016 r., podczas jubileuszowych X Targów Dom i Ogród, uhonorowano nowy kompleks na Antoninach tytułem „Lidera rewitalizacji 2015”.

Podczas uroczystego otwarcia targów, I Zastępca Prezydenta Miasta Leszna Adam Mytych, wręczył pamiątkową tablicę Lider rewitalizacji 2015 oraz dyplom Panu Jerzemu Walkiewiczowi, prezesowi spółki Kombinat 2000, który wraz z projektantem oraz współpracownikami reprezentował zwycięski obiekt

Gratulacje i dyplom przyjął również właściciel wyróżnionej w konkursie kamienicy - Pan Antoni Kantecki.

 Przypomnijmy, że komisja konkursowa uznała zwycięską nieruchomość za wzór rewitalizacji przestrzennej, społecznej i gospodarczej, przede wszystkim ze względu na kompleksowy zakres przeprowadzonych inwestycji oraz różnorodność funkcji prowadzonej działalności. Po modernizacji, obiekt dawnego folwarku z 1900 r. ożywił okolicę wieloaspektowo – zgodnie z projektem, powstał Zakład Rehabilitacyjny, Zakład Opiekuńczo-Pielęgnacyjny, Hotel i Restauracja z salką konferencyjną i teatralną, Pensjonat dla osób starszych, gabinety lekarskie i garaż podziemny. Komisja zwróciła szczególną uwagę na aspekt przygotowania kompleksowej oferty usług skierowanych do osób starszych, z wykorzystaniem potencjału dawnej zabudowy.

W organizowanym po raz trzeci konkursie Lider rewitalizacji przyznano ponadto wyróżnienie dla kamienicy mieszkalno-usługowej, znajdującej się przy ul. Rynek 34, której właściciele dokonali remontu elewacji, dbając o historyczny, zgodny z przedwojennym wyglądem, charakter. W czasie prac, m.in. odsłonięto i zrekonstruowano żeliwne słupki znajdujące się przy wejściu do dawnej kawiarni – dziś banku.

Celem konkursu Lider rewitalizacji jest promowanie działań w zakresie rewitalizacji przestrzennej, gospodarczej i społecznej na obszarze Starego Miasta w Lesznie.

Opublikował: kontakt: ostatnia zmiana:
0 Koszyk