Graficzny nagłówek podstrony

Edukacja w rewitalizacji

 

W marcu br. na zlecenie Miasta Leszna rozpoczęto realizację cyklu zajęć warsztatowych dla dzieci ze szkół i przedszkoli zlokalizowanych na obszarze rewitalizacji. Poprzez realizację programu edukacyjnego Miasto chce propagować wiedzę na temat rewitalizacji, kształtować lokalną tożsamość wśród najmłodszych, uświadamiać o odpowiedzialności za publiczną przestrzeń i zachęcać do wykazywania inicjatywy obywatelskiej.

Zajęcia prowadzone były w najstarszych grupach przedszkolnych oraz w klasach od 1 do 3 w szkołach podstawowych. Cykl warsztatów objął trzy spotkania o różnorakim charakterze trwające ok. 45-90 minut (w zależności od grupy wiekowej i charakteru warsztatów).

Pierwsze z nich,  pt. "Kamienica Oli", pozwoliły dzieciom poznać pojęcie rewitalizacji oraz procesy jej towarzyszące w kontekście miasta i najbliższego otoczenia.
Dzieci, z pomocą prowadzącego, mogły rozwiązywać problemy mieszkańców kamienicy, problemy techniczne samego budynku oraz podejmować działania zmierzające do poprawy jakości codziennego życia mieszkańców i użytkowników kamienicy.

Podczas drugich zajęć pt. „Zaprojektuj swój kawałek świata” najmłodsi zachęcani byli do wykazywania inicjatywy obywatelskiej - przygotowały projekty zmian przestrzeni w swoim otoczeniu.

Podczas ostatnich warsztatów dzieci wyszły w teren w poszukiwaniu idealnego miejsca na realizację swoich pomysłów z warsztatów nr 2

Program zajęć w szkołach jest elementem realizowanego przez Miasto Leszno projektu „Nowe tory – centrum Leszna po kolei” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

 

Zapraszamy  do obejrzenia zdjęć z realizacji pierwszych zajęć warsztatowych na profilu na Facebooku: TUTAJ

Opublikował: Katarzyna Plewka kontakt: kplewka@leszno.pl ostatnia zmiana: 2017-07-28 12:24:34
0 Koszyk