Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności NGO 12 kwietnia 2016

"Dwa rodzaje pozanania: wiara i rozum” – wykład w PWSZ

Budynek Auli PWSZ w Lesznie

Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Lesznie zaprasza wszystkich mieszkańców Leszna i okolic na bezpłatny wykład dr Bartłomieja Sipińskiego.

Dr Bartłomiej Sipiński - eseista, filozof, uczeń francuskiego filozofa Jeana – Luc Mariona, członka Akademii Francuskiej. Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, wykładowca tegoż Uniwersytetu i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie. Wykładał gościnnie na wielu uczelniach polskich i zagranicznych, między innymi we Francji, Watykanie, Finlandii i Chinach. W swoich pracach zajmuje się problematyką dialogu i relacji międzykulturowych. Ważniejsze publikacje na ten temat: Odkrywając podmiotowość z Levinasem i Marionem (Poznań 2013), Humanizm personalizmu (Lublin 2014), Dialog (Poznań 2015).

Na zaproszenie członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku wygłosi w dniu 14 kwietnia 106 roku wykład Pt „Dwa rodzaje poznania: wiara i rozum”. Wykład, na który zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Leszna jest bezpłatny i rozpocznie się o godzinie 11 w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie przy ul. Adama Mickiewicza.

Serdecznie zapraszamy.   

Opublikował: kontakt: ostatnia zmiana: 2016-04-12 11:52:48
0 Koszyk