Graficzny nagłówek podstrony

Dojazd

Mapa z ważnymi drogami i zaznaczonymi miastami Lesznem, Poznaniem, Wrocławiem, Warszawą, Berlinem, Pragą

Leszno położone jest w zachodniej części Wielkopolski pomiędzy dwoma dużymi centrami gospodarczymi - Poznaniem i Wrocławiem.

Dogodny dojazd samochodem do Leszna zapewniają, biegnąca z północy na południe, droga krajowa Nr 5 łącząca Wybrzeże z Czechami oraz biegnąca z zachodu na wschód, droga krajowa Nr 12 Głogów-Jarocin. Oba trakty przecinają się w Lesznie. Międzymiastowe połąćzenia drogowe z Lesznem zapewnia m.in. firma Flixbus. Dokładniejsze informacje na temat ich rozkładu jazdy pod adresem: www.flixbus.pl/autobusy/leszno

Leszno to także ważny węzeł kolejowy posiadający regularne połączenia z Poznaniem, Wrocławiem, a także Warszawą. Dzięki temu bez żadnych problemów i bardzo krótkim czasie można dotrzeć tu zarówno ze stolicy Polski, jak i z Poznania oraz Wrocławia. Dokładniejsze informacje na temat połączeń można znaleźć na stronie internetowej rozklad-pkp.pl.

Miasto posiada lotnisko o nawierzchni trawiastej, które umożliwia obsługę samolotów sportowych. Właściciel, Centralna Szkoła Szybowcowa czyni starania o włączenie lotniska w Lesznie do ruchu międzynarodowego. Najbliższe porty lotnicze znajdują się w odległym o 70 km Poznaniu (odwiedź stronę Portu Lotniczego "Ławica") i w położonym w odległości 100 km Wrocławiu (odwiedź stronę Portu Lotniczego Wrocław S.A.) skąd można do Leszna dotrzeć pociągiem lub samochodem.

Połączenia transportowe:

  • droga krajowa nr 5
  • 70 km - autostrada A2 (Poznań)
  • 106 km - autostrada A4 (Wrocław)
  • 170 km – Jędrzychowice, przejście graniczne z Niemcami
  • 179 km – Świecko, przejście graniczne z Niemcami
  • 220 km – Kudowa Zdrój, przejście graniczne z Czechami
  • 77 km - Międzynarodowy Port Lotniczy Poznań – Ławica
  • 107 km - Międzynarodowy Port Lotniczy we Wrocławiu

 

Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana: 2018-05-14 14:51:20
0 Koszyk