Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności sport 12 lutego 2018

Dobry start w Adelajdzie

Zdjęcie, Dobry start w Adelajdzie

Dziś u Pana Piotra Jóźwiaka II Zastępcy Prezydenta zjawiła się delegacja Leszczyńskiego Klubu Speedrowerowego Szawer Leszno.

Głównym celem wizyty było złożenie podziękowań za pomoc, której udzieliło Miasto Leszno Mateuszowi Ludwiczakowi w wyjeździe na Mistrzostwa Świata w Speedrowerze, które odbyły się w Adelajdzie w Australii. Dla Mateusza była to niesamowita przygoda, zakończona wielkim sukcesem, bo zawodnik dostał się do finału Mistrzostw Świata i zakwalifikował się do szesnastki najlepszych zawodników speedrowera na świecie. Bez wsparcia ze strony Miasta jego wyjazd byłby niemożliwy.

Rozmowy dotyczyły też organizacji przez Leszczyński Klub Speedrowerowy Szawer Leszno  Mistrzostw Świata , które planowane są w Polsce w lipcu 2019r. Organizacja imprezy tej rangi w Lesznie byłaby świetną promocją Miasta. Rozmawiano także o planach na najbliższy sezon – wyjeździe na Mistrzostwa Drużyn Klubowych, które odbędą się w maju w Wielkiej Brytanii oraz Mistrzostwa Europy, które organizuje klub z Częstochowy.

Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana: 2018-02-12 14:08:00
0 Koszyk