Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności kultura 26 maja 2021

Do kina od 28 maja

Zielony tors mężczyzny z fioletową gwiazdą

W piątek 28 maja działalność wznowią wszystkie kina sieci Cinema3D. Widzowie stęsknieni za magią wielkiego ekranu znajdą w repertuarze kilkanaście tytułów filmowych, w tym premierowo między innymi: „Cruella” i „Krudowie 2: nowa era” oraz przedpremierowo „Godzilla vs. Kong”. Bilety na wszystkie seanse od dziś są dostępne na stronie www.cinema3d.pl.

Cinema3D na otwarcie dostarczy widzom bogaty repertuar filmów, które czekały na kinową premierę. Od 28 maja będą oni mogli zobaczyć na wielkim ekranie:

  • nagradzane Oscarami „Nomadland” i film „Ojciec” z Anthonym Hopkinsem w roli głównej,
  • polską komedię romantyczną „Druga połowa” z Maciejem Musiałem i Cezarym Pazurą,
  • hollywoodzkie megaprodukcje takie jak „Godzilla vs. Kong” i „Mortal Kombat”.

Z okazji Dnia Dziecka pojawią się liczne propozycje dla całych rodzin:

  • animacja „Co w duszy gra”,
  • „Krudowie 2: nowa era”,
  • „Psy i koty 3: Łapa w łapę”
  • „Cruella” z rewelacyjną Emmą Stone w roli głównej.
     

Po ponownym otwarciu sieci Cinema3D w sali kinowej będzie mogło być zajętych 50% miejsc, a o zachowanie dystansu między widzami automatycznie zadba system biletowy. We foyer kin oraz w toaletach umieszczone będą stacje do dezynfekcji rąk, a w salach kinowych regularnie dezynfekowane będą punkty częstego styku. Obsługa multipleksów zostanie wyposażona w maseczki. Ponadto Cinema3D będzie posiadało specjalne oznakowania graficzne ułatwiające zachowanie dystansu między klientami w kolejkach do kas oraz materiały informacyjne przypominające o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa i higieny. Zgodnie z wytycznymi widzowie na terenie kina powinni nosić maseczkę oraz zajmować na sali kinowej miejsca wyznaczone na bilecie.

W każdym miejscu publicznym należy przestrzegać zasad reżimu sanitarnego, natomiast jak pokazują analizy od początku pandemii mimo ponad 100 milionów wizyt w kinach na całym świecie nie stwierdzono żadnego ogniska koronawirusa. Kino jest bezpieczniejsze niż inne podobne obiekty spędzania wolnego czasu, ponieważ w salach kinowych miejsca alokowane są przez system biletowy, który automatycznie narzuca odpowiedni odstęp, jest stała wymuszona wymiana powietrza, a widzowie podczas seansu siedzą tyłem do siebie i nie prowadzą rozmów oraz mają obowiązek zakrywania nosa i ust – wyjaśnia lek. Łukasz Durajski, ekspert kampanii edukacyjnej Bezpieczny powrót do Cinema3D.

Bilety na premierowe seanse są dostępne na stronie www.cinema3d.pl, a od 28 maja będzie można je nabyć w kasach kin sieci Cinema3D płacąc za nie m.in. bezgotówkowo kartą płatniczą, Blikiem lub telefonem.

Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana: 2021-05-26 15:12:43
0 Koszyk