Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności NGO 15 kwietnia 2016

Czas na kolejną „Wiosnę z Pegazem”

Plakat informujący o wydarzeniu

Leszczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury zaprasza na wieczór poetycko – muzyczny z cyklu „Wiosna z Pegazem”. To już dwadzieścia pięć lat jak Leszczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury daje mieszkańcom Leszna i regionu możliwość zapoznania się z twórczością poetów Leszna i okolic. Dwa razy w roku odbywają się spotkania z cyklu „Wiosna z Pegazem” i „Jesień pod Pegazem”.

Tegoroczne spotkanie w ramach "Wiosny" odbędzie się  21 kwietnia o godz. 17.00 w leszczyńskim Ratuszu. Spotkanie będzie doskonałą okazją do zapoznania się z koejnym, dwudziestym pierwszym Zeszytem Literackim LSTK pt.: “Zegar i serce”. 

Warto zaznaczyć, że jest to jedyna w regionie seria utrwalająca bieżący dorobek twórców związanych z Lesznem. Czyni to w sposób niezwykle konsekwentny, stąd też kulturotwórcza rola serii, jak i samych spotkań z publicznością jest nie do przecenienia

- mówi nam Roman Józefiak, Przewodniczący Zarządu LSTK.

W tegorocznej „Wiośnie z Pegazem”, jak zwykle, będą prezentacje poetyckie i muzyczne. Prezentować swoje wiersze będzie 21 poetów, autorów wierszy w Zeszycie literackim. Miłośnicy poezji znajdą w nim wiersze takich poetów jak Eleonora Biberstajn, Ryszard Biberstajn,Tomasz Biberstajn, Dominika Gładek, Norbert Góra, Krystyna Grys, Tadeusz Hofmański, Kamila Maria Kampa, Sabina Klak, Marek Klupś, Stanisław Kruk, Elżbieta Kuśnierek, Roxana Lewandowska, Roman Potok, Gabriel Roszak, Danuta Sikorska, Jerzy Stankiewicz, Bogusława Szopa, Ewa Wierzbinska - Kloska, Zbigniew Zalesiński, Irena Maria Zborowska.

Spotkanie poprowadzą: Ryszard Biberstajn i Marek Klupś. Niewątpliwie jest to obowiązkowa pozycja w kalendarzu wszystkich miłośników leszczyńskiej poezji!!

Opublikował: kontakt: ostatnia zmiana: 2016-04-15 11:19:24
0 Koszyk