Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności rewitalizacja 11 października 2021

Cura Domestica, czyli Koło Gospodyń Miejskich

Zdjęcie, Cura Domestica, czyli Koło Gospodyń Miejskich

AKTUALIZACJA Brak wolnych miejsc. Zapraszamy na kolejne wydarzenia w tym cyklu // Zapraszamy na cykl spotkań dla kobiet w każdym wieku, poświęconych nowoczesnemu rozumieniu pojęcia „kura domowa”.

Spotkania będą dedykowane omawianiu zagadnień życia codziennego - z zakresu np. prowadzenia domu, ekologii, żywienia i wielu innych. W spotkaniach będą uczestniczyć, w miarę możliwości, specjaliści z danej dziedziny. Także uczestniczki będą prezentowały zagadnienia, w których czują się specjalistkami. Będzie to wielowątkowa, zróżnicowana grupa wsparcia dla kobiet.

Zapraszamy wszystkie panie, młodsze i starsze, pracujące i niepracujące, wielodzietne / wielownukowe i bez dzieci, gospodynie domowe z krwi i kości i takie, które potrafią ugotować tylko wodę i nie wiedzą, do czego służy overlock (…czy to taki rodzaj selfie??). Będziemy regularnie się spotykać i przekazywać sobie tzw. life hacki czyli życiowe triki. O czym będziemy rozmawiać? O czym tylko chcecie! O układaniu bukietów. O upcyclingu przedmiotów. O godzeniu pracy i życia prywatnego. O szyciu. O budżecie domowym. O odnawianiu mebli. (Raczej nie będziemy śpiewać … - chyba że…..?)

Do udziału w spotkaniach będziemy w miarę możliwości zapraszać fachowców – np. dietetyka, krawcową…. Ale uwaga! Tymi fachowcami możecie również być WY – po prostu pewnego dnia jedna z Was zaprezentuje nam to, w czym jest najlepsza i czego możemy się od niej nauczyć. Robisz sama biżuterię? Umiesz układać piękne bukiety? Znasz proste triki na przerabianie odzieży? My też chcemy to umieć!!

Udział jest bezpłatny i dobrowolny. Chętnie czegoś się od Ciebie nauczymy, ale jeżeli chcesz tylko posłuchać i uczestniczyć – przyjdź! Możesz dołączyć na 1 spotkanie, albo na wszystkie! Spotkania będą odbywały się co 2 tygodnie.

Na pierwsze spotkanie zapraszamy 20 października na godz. 18.00 do Stacji Biznes (Pl. Metziga 1 – róg ul. Słowiańskiej). Temat pierwszego spotkania będzie bardzo słodki: będziemy dekorować torty! Dowiemy się, jakie torty są najmodniejsze i jakie cuda można wyczarować z masy cukrowej.

Mamy nadzieję, że „Curą” chciałoby zostać wiele pań, ale ponieważ liczba miejsc jest ograniczona – prosimy o zgłaszanie udziału w spotkaniu telefonicznie (65 529 46 45), mailowo rewitalizacja@leszno.pl lub przez facebooka @RewitalizacjaLeszna.

 

 

 

 

Opublikował: Magdalena Urbaniak kontakt: murbaniak@leszno.pl ostatnia zmiana:
0 Koszyk