Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności NGO 10 maja 2018

Bierzesz udział w Targach? O czym warto pamiętać?

Zdjęcie, Bierzesz udział w Targach? O czym warto pamiętać?

Targi to ważny dzień dla każdego wystawcy – w ich czasie możemy zaprezentować swoją fundację, stowarzyszenie, klub sportowy, spółdzielnię socjalną, placówkę oświatową, instytucję czy firmę, nawiązać ważne kontakty czy zaangażować mieszkańców do włączenia się w działalność społeczną.

Niezbędnym elementem wszystkich targów są dobrze przygotowane stanowiska. To właśnie one będą w tym dniu „twarzą” naszej organizacji – atrakcyjnie urządzone stanowisko w dużym stopniu wpływa na to, jak będziemy postrzegani przez odwiedzających imprezę gości.

Dlaczego warto wziąć udział w targach?

Nie zostaniesz dostrzeżony, jeśli się nie pokażesz – tak w skrócie można najlepiej zarekomendować udział w targach organizacji pozarządowych.
Targi to przede wszystkim okazja do zaprezentowania własnej organizacji, to też szansa, aby chęć do angażowania się na rzecz naszej społeczności udzieliła się jak największej grupie ludzi, w tym także najmłodszym uczestnikom. 

Gdy już uczestniczymy w Targach NGO pamiętajmy, aby wyznaczyć kluczową osobę- organizatora stoiska.
Podstawą skutecznego uczestnictwa w targach jest wybranie osoby odpowiedzialnej za całość przedsięwzięć przed, w trakcie i po targach.
Umiejętności są niezbędne, bowiem zakres podstawowych obowiązków lidera zespołu targowego przedstawia się następująco:
-          planowanie i przygotowanie stoiska,
-          dobór członków z organizacji pozarządowej,
-          dbałość o atmosferę współpracy w zespole i skuteczną synergię działań podejmowanych przez wszystkich zainteresowanych,
-          kierowanie zespołem stoiska podczas targów,
-          organizowanie logistyki całej ekspozycji i angażowanie w to innych członków organizacji.


Uczestnicząc w targach pamiętajmy, by nasze stanowisko było jak najbardziej atrakcyjne. Skupmy się na tym, czym zajmuje się nasze organizacja. Wykorzystajmy wszystkie nasze atuty. Pamiętajmy, że podczas targów organizacji jest wiele, dlatego też musimy starać się, by jak najbardziej efektywnie i efektownie zaprezentować siebie. Ważny jest wcześniejszy plan działania, dzięki któremu nasze stanowisko nie będzie ‘martwe’, a wręcz przeciwnie – będzie tętniło życiem.

Gry, zabawy, wystawy fotograficzne, rozdawanie gadżetów i materiałów- promocyjnych, wykorzystanie urządzeń mobilnych – to tylko część z elementów, które mogą zainteresować odwiedzających targi. Wykorzystajmy dobrze wolontariuszy, którzy powinni aktywnie włączyć się w promocję naszego stanowiska.

Unikajmy zamykania się na innych, nie odwracajmy się plecami do odwiedzających, nie bądźmy bierni przy stanowisku. Przeciwnie. Bądźmy otwarci, uśmiechajmy się, przyciągajmy innych do siebie. Kto wie – być może tym sposobem pozyskamy nowych członków naszej organizacji i poszerzymy swoje horyzonty.

Promocja, ważna sprawa!
Powiedz wszystkim, że uczestniczysz w targach Samo Twoje pojawienie się na targach nie może przejść bez echa. Im więcej osób się dowie, tym lepiej!.

Na FunPage leszczyńskie NGO utworzone zostało również wydarzenie zachęcamy do jego udostępniania.

 

Informacje o wydarzeniu można znaleźć również na naszej stronie pod adresem:

 http://ngo.leszno.pl/12_05_Dzien_Europy_i_Targi_NGO.html

 

 

Opublikował: NGO kontakt: ngo@leszno.pl ostatnia zmiana: 2018-05-10 14:23:01
0 Koszyk