Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności gospodarka 27 października 2016

Ambit - Przedsiębiorca Roku 2015 (zdjęcia)

Prezesi firmy Ambit odbierają wyróżnienie z rąk Prezydenta Borowiaka

Firma Ambit została Przedsiębiorcą Roku 2015 w Lesznie. To tytuł przyznawany co roku przez prezydenta miasta. Jego wręczenie odbyło się w minioną środę, podczas Gali Biznesu przygotowanej przez Gazetę "ABC" i portal leszno24.pl.

Gala odbyła się w dniu, kiedy gazeta opublikowała Listę 100 największych przedsiębiorstw regionu leszczyńskiego za rok 2015. Właściciele firm, samorządowcy, politycy spotkali się tym razem w Pałacu w Trzeboszu.

Jak co roku prezydent Leszna oraz starostowie powiatów z regionu leszczyńskiego przyznają, podczas gali, tytuły Przedsiębiorca Roku.

Prezydent Łukasz Borowiak zdecydował, że na takie wyróżnienie zasłużyło Przedsiębiorstwo Budowlane Ambit spółka z o.o. Wyróżnienie odbierali od prezydenta prezesi firmy Jarosław Dawidziak i Mariusz Stajer.

Dyplom, jaki otrzymali, jest uznaniem nie tylko ubiegłorocznych osiągnięć, ale całej dotychczasowej pracy spółki Ambit.

Przedsiębiorstwo Budowlane Ambit powstało w 1997 roku, dziś zatrudnia 130 osób. Zajmuje się generalnym wykonawstwem obiektów przemysłowych. W Lesznie AMBIT zbudował siedzibę firm Ensinger i Avilux, przychodnię medyczną Medeor, rozbudowuje salon samochodowy Renault. W różnych miastach zachodniej Polski zbudował kilkanaście nowoczesnych salonów samochodowych, buduje duże hale fabryczne w Nowej Soli, Wrocławiu i innych miastach.

Najnowszą inwestycją w Lesznie jest apartamentowiec przy ul. Skarbowej.

Oprócz tego Ambit produkuje elementy zimnogięte, np. blaszane parapety, profile aluminiowe, a także granitowe parapety. Ambit ma jedną z największych betoniarni w regionie.

W rankingu 100 firm za rok 2015 Ambit jest na 26 miejscu. Przychody firmy w ubiegłym roku wyniosły 95.350.837 zł. W przedsiębiorstwie pracują 123 osoby.

Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana: 2016-10-27 15:12:48
0 Koszyk