Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności kultura 22 czerwca 2022

Album o Zatorzu

Otwarty stary pusty notes

Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie przymierza się do wydania książki – albumu o leszczyńskim Zatorzu. Jak można się domyślić, najlepszym źródłem informacji będą jego mieszkańcy. Biblioteka zwraca się więc do nich z prośbą.

Pomysł przygotowania książki wyszedł od Andrzeja Kuźmińskiego, dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej. O jego szczegółach opowiada nam bibliotekarka Bożena Kurpisz-Stoczczak, koordynatorka projektu.

Książka ma być spacerem po Zatorzu sprzed lat.

– Chcemy skupić się na znanych rodzinach mieszkających na Zatorzu. Na pewno ciekawe historie łączą się z zabytkowymi kamienicami, domami i budynkami użyteczności publicznej. Pokażemy jak zmieniały się ulice i ich nazwy. Nie pominiemy szkół, przedszkoli, firm, a także filii biblioteki, której siedziba była w kilku miejscach. Bardzo liczymy na współpracę z obecnymi i dawnymi mieszkańcami Zatorza. Chętnie wysłuchamy ich historii. Mamy nadzieję, że wydanie książki wspomogą zdjęciami i dokumentami, które będziemy skanować – informuje dyrektor.

Książka ma być wydana do 2024 roku.

Zainteresowanych współtworzeniem książki odsyłamy do Filii Zatorze MBP przy ul. Święciechowskiej 13, numer telefonu 65 520 53 96; mail: albumzatorze@mbpleszno.pl.

Autor: jrs

Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana: 2022-06-22 12:08:45
0 Koszyk