Graficzny nagłówek podstrony

Aktualności

06 sierpnia 2020

Plener, a potem wystawa (zdjęcia)

Kobieta w kapeluszu przy sztaludze z obrazem

Sekcja Leszczyńskich Plastyków działająca przy Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie wypoczywa od kilku dni w Osiecznej, gdzie odbywa się plener malarski. Efekty ich pracy będzie można podziwiać 9 sierpnia w Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej.

06 sierpnia 2020

Wszystko o bonie turystycznym

Rodzina na plaży

Ostrowski Oddział ZUS organizuje dyżur telefoniczny na temat bonu turystycznego. Dzwoniąc pod specjalny numer telefonu będzie można rozwiać wątpliwości dotyczące między innymi uprawnień do skorzystania z bonu czy form skorzystania z niego.

06 sierpnia 2020

Drugie przedstawienie podwórkowe za nami

Drugie przedstawienie podwórkowe za nami

5 sierpnia 2020 roku odbyło się drugie przedstawienie organizowane w ramach inicjatywy "Sąsiedzki Teatr Podwórkowy".

05 sierpnia 2020

Wyniki konkursów - sport i turystyka

Piłka wpadająca do kosza

Dziś poznaliśmy wyniki konkursów na wspieranie działalności klubów sportowych prowadzących sekcje dziecięce i młodzieżowe na terenie Miasta Leszna oraz na rozwój sportu na terenie Miasta Leszna (II tura 2020).

05 sierpnia 2020

Pomoc dla pszczelarzy

Pszczoła na kwiatku

Regionalny Związek Pszczelarzy Wielkopolski Północnej w Chodzieży informuje, że Wielkopolski Urząd Marszałkowski w ramach dotacji w roku 2020 przekazał 2 000 000,00 zł na zakup węzy pszczelej, która ma trafić do rąk pszczelarzy z terenu Wielkopolski. Z dotacji skorzystać mogą

05 sierpnia 2020

Prezydent z absolutorium

Wyniki głosowania na tle obradujących radnych

Prezydent Łukasz Borowiak dostał wotum zaufania i absolutorium z wykonania budżetu za rok 2019. Sesja, która odbyła się w miniony czwartek, została przerwana. Część druga obrad odbędzie się w czwartek, 6 sierpnia.

05 sierpnia 2020

Rusza nabór wniosków do Student Plus

Ręka trzymająca ksiązkę i torba na tle zielonej tablicy szkolnej

Uwaga studenci - mieszkańcy Leszna! Do końca września 2020 roku w Wydziale Edukacji Urzędu Miasta przy ul. Przemysłowej możecie składać wnioski o stypendium z programu Student Plus. Macie szansę otrzymywać nawet do 1000 zł miesięcznie przez cały rok akademicki 2020/2021,

04 sierpnia 2020

Awaria usunięta

Zielone światło sygnalziacji

Awaria sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Al. Jana Pawła II, Al. Krasińskiego i ul. Norwida została usunięta dziś, ok. godz. 11.15.

03 sierpnia 2020

Udogodnienie dla rowerzystów

Udogodnienie dla rowerzystów

Na skrzyżowaniu ul. Bohaterów Westerplatte z ul. Jagiellońską wprowadzono segregację ruchu nie tylko dla bezpieczeństwa rowerzystów, ale także kierowców aut.

0 Koszyk