Graficzny nagłówek podstrony

Aktualności

17 czerwca 2022

Antidotum Airshow Leszno 2022

Plakat wydarzenia

17 i 18 czerwca 2022 roku na Lotnisko Leszno powraca wyjątkowy podniebny spektakl. To już trzecia edycja ANTIDOTUM Airshow Leszno - jedynego w swoim rodzaju lotniczego święta, które jest najlepszym dowodem na to, że nawet w tych nieprzewidywalnych czasach można

27 maja 2022

Promocja książki o Tomaszu Sobkowiaku

Okładka książki o Tomaszu Sobkowiaku

Archiwa Państwowe w Zielonej Górze i Lesznie oraz Miasto Leszno zapraszają na promocję publikacji „Z krwawych lat. Urywki pamiętnika 1915-1917” Tomasza Sobkowiaka.

25 maja 2022

Uwaga! Prace nocne

Betonowóz

Jak informuje wykonawca budowy galerii handlowej Goplana w Lesznie, firma Real Leszno Sp. z o.o., w dniach 26-27 maja br. planowane jest betonowanie pierwszej części płyty fundamentowej, a to wiąże się z wielogodzinną pracą i hałasem.

25 maja 2022

Jednośladem bezpiecznie do celu – hulajnoga elektryczna

Plakat wydarzenia

Prowadzona przez Policję ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu", skierowana do użytkowników jednośladów, dotyczy także hulajnóg elektrycznych.

23 maja 2022

Praca naukowa

Grafika w barwach Ukrainy

Informujemy, że powstała baza danych z ofertami pracy dla uchodźców z Ukrainy – pracowników uczelni i studentów.

23 maja 2022

Dostaniemy wsparcie doradcze

Grafika  z napisem Centrum Wsparcia Doradczego

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej uruchomiło z początkiem roku 2022 kolejną edycję wsparcia doradczego dla samorządów lokalnych, w ramach projektu strategicznego Centrum Wsparcia Doradczego Plus. W wyniku naboru zgłoszeń, do projektu zakwalifikowało się 40 nowych partnerstw tworzących obszary funkcjonalne na

20 maja 2022

Mamy Perłę Samorządu!

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak i Zastępca Naczelnika Wydziału Rozwoju Urzędu Miasta Leszna Izabela Wojciechowska z nagrodami

Miasto Leszno zostało laureatem jubileuszowej, 10 edycji rankingu „Perły Samorządu” i otrzymało wyróżnienie jako lider dobrych praktyk w kategorii gospodarka.

20 maja 2022

Komisje problemowe radnych przed sesją

Wejście do Urzędu Miasta Leszna

Przed kolejną sesją Rady Miejskiej Leszna radni spotkają się w poszczególnych komisjach problemowych, aby omówić projekty uchwał i inne sprawy.

20 maja 2022

Co na weekend 20-22 maja?

Plakat z napisem co gdzie kiedy

W jednym miejscu zebraliśmy wszystkie imprezy i wydarzenia, jakie planowane są na najbliższy weekend. To najprostszy sposób na zaplanowanie weekendu.

0 Koszyk