Graficzny nagłówek podstrony

Aktualności

28 czerwca 2021

Koncert "Ignacy Jan Paderewski... w Muzycznej Podróży"

 Koncert

28 czerwca o godz. 18.00 w Teatrze Miejskim w Lesznie odbędzie się Koncert "Ignacy Jan Paderewski... w Muzycznej Podróży"

16 czerwca 2021

Ostrzeżenie meteorologiczne - upał

Ostrzeżenie meteorologiczne - upał

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 49 wydanego dnia 16 czerwca 2021 r. przez IMGW-PIB Meteorological Forecast Centre, Poznan Team

16 czerwca 2021

Muzeum Okręgowe w Lesznie zaprasza na Letnie Spacery Historyczne

Muzeum Okręgowe w Lesznie zaprasza na Letnie Spacery Historyczne

Muzeum Okręgowe zaprasza wszystkich zainteresowanych lokalną historią, a także tych chcących mile spędzić czas, na cykl letnich spotkań odbywających się pod hasłem "opowieści o dawnym Lesznie". Pierwsze z nich już w najbliższą niedzielę!

16 czerwca 2021

Nowa dyrektor SP 1

Nowa dyrektor SP 1

Kinga Karaś, dotychczasowa wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Lesznie, wygrała konkurs ma stanowisko dyrektora tej placówki.

16 czerwca 2021

Też bądź aktywny

Też bądź aktywny

Jeszcze tylko do 25 czerwca trwa nabór kandydatów na członków Komitetu Rewitalizacji. Poszukiwane są osoby zaangażowane społecznie, chcące działać na rzecz rozwoju miasta.

16 czerwca 2021

Przybyli ułani pod...

 Przybyli ułani pod...

W piątkowe przedpołudnie ulicami Leszna przejechał szwadron kawalerii. To piękne widowisko było elementem święta 17. Pułku Ułanów Wielkopolskich im. Króla Bolesława Chrobrego.

15 czerwca 2021

Trwają prace drogowe na ul. Szybowników

Przebudowywana ul. Szybowników

Na ul. Szybowników trwają prace budowlane związane z jej gruntowną przebudową.  Na odcinku od granicy miasta do ul. Działkowej wykonano na drodze głównej roboty branży drogowej w zakresie korytowania, wykonania stabilizacji, ułożenia ścieku wraz z krawężnikiem, profilowania podbudowy i wykonania pierwszej

15 czerwca 2021

Nauka polskiego dla cudzoziemców

Plakat informacyjny

Mamy dobre wiadomości: Fundacja Cooperacja od lipca będzie kontynuować bezpłatne lekcje języka polskiego dla cudzoziemców.

14 czerwca 2021

VIII Memoriał im. Wojciecha Marciniaka w petanque

Mierzenie odległości

W dniu 12 czerwca, na bulodromie "Linum" przy ul. Holenderskiej, rozegrano VIII Memoriał im. Wojciecha Marciniaka w petanque. Organizatorem imprezy był Klub Petanque Leszczynko.

0 Koszyk