Graficzny nagłówek podstrony

Aktualności

23 stycznia 2021

Ostrzeżenie meteorologiczne - możliwe zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników

Ostrzeżenie meteorologiczne - możliwe zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 9 wydanego dnia 23 stycznia 2021 r. przez Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu

22 stycznia 2021

Alicja Lewicka-Szczegóła "Martwa natura" - wystawa w Galerii MBWA

Alicja Lewicka-Szczegóła

Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie zaprasza na wystawę Alicja Lewicka-Szczegóła MARTWA NATURA

20 stycznia 2021

Zbiórka choinek

Gałązki świerku

Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego informuje, iż od początku stycznia do końca lutego 2021 roku odbywa się poświąteczna zbiórka naturalnych choinek.

20 stycznia 2021

Konsultacje budżetu obywatelskiego minęły półmetek

Konsultacje budżetu obywatelskiego minęły półmetek

Do tej pory, w sprawie ewentualnych zmian zasad Budżetu Obywatelskiego Miasta Leszna, wypowiedziało się 249 osób. Konsultacje trwają do 1 lutego br. Zachęcamy do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami i oczekiwaniami.

18 stycznia 2021

Od lutego jedna agencja

Agencja PKO BP w urzędzie przy ul. Karasia 15

Obecnie w dwóch budynkach Urzędu Miasta Leszna działają agencje bankowe PKO BP. Jedna „kasa” działa przy ul. Wałowej 5, a druga przy ul. Kazimierza Karasia 15. Od 1 lutego 2021 r. funkcjonować będzie tylko ta przy ul. Wałowej 5.

18 stycznia 2021

Wyjątkowa rocznica (zdjęcia)

Leszczyński Rynek z lotu ptaka

101. rocznica powrotu Leszna do macierzy była wyjątkowa z kilku względów. 17 stycznia 2021 roku kończyliśmy obchody jubileuszowego dla Leszna roku setnej rocznicy powrotu Leszna w granice Niepodległej. Świętowaliśmy jednak inaczej niż kiedykolwiek, bo w czasie pandemii.

18 stycznia 2021

"Tempo 30" w Gronowie? Weź udział w konsultacjach społecznych

Informujemy, że w dniu 22 stycznia 2021r. rozpoczną się konsultacje społeczne dotyczące wprowadzenia strefy uspokojonego ruchu tzw. „Tempo 30” w północnej części Gronowa w Lesznie.

15 stycznia 2021

Wyróżnienia na sesji

Medale i dyplomy leżące na stole

Dziś, na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej Leszna, wręczono tytuły Honorowego Obywatela Miasta Leszna i Zasłużonego dla Miasta Leszna. Z okazji 101. rocznicy powrotu Leszna do Macierzy nagrody za działalność sportową, kulturalną i społeczną przyznał również Prezydent Miasta Leszna. Oto

15 stycznia 2021

Uwaga! Leci balon!

Balon obok leszczyńskiego ratusza

To wciąż nie jest pewna informacja, ale jeśli dzisiejsze prognozy pogody są trafne, to okolicznościowy lot balonem nad Lesznem w niedzielę 17 stycznia dojdzie do skutku.

0 Koszyk