Graficzny nagłówek podstrony

Aktualności

17 września 2020

Komisja w sprawie pływalni

Pływalnia Akwawit od środka

16 września odbyła się Komisja Edukacji, Kultury i Sportu, podczas której zorganizowano wizję lokalną na obiekcie basenu Akwawit. Radni zapoznali się również z koncepcją budowy nowej hali widowiskowo-sportowej w Lesznie.

17 września 2020

81. rocznica agresji ZSRR (zdjęcia)

obchody rocznicy agresji ZSRR

81 lat temu siły zbrojne ZSRR wkroczyły na terytorium Polski. W tym dniu obchodzony jest również Światowy Dzień Sybiraka. W trakcie dzisiejszych uroczystości oddano hołd poległym oraz ofiarom zsyłek.

17 września 2020

Sesja na żywo

Sala sesyjna

Dzisiejszą 28. sesję Rady Miejskiej Leszna można na żywo oglądać na portalu e-sesja. Początek o godz. 13.00.

16 września 2020

Wolontariat Prezydenta (zdjęcia)

Wolontariat Prezydenta (zdjęcia)

Po raz kolejny podczas Aktywnego Obywatelskiego Leszna Prezydent Łukasz Borowiak został na jeden dzień wolontariuszem w NGO.

16 września 2020

Wspólne dzieło społeczników

Stowarzyszenie PL18 przekazało mieszkańcom Leszna defibrylatory zakupione z ubiegłorocznego Budżetu Obywatelskiego

Już po raz szósty leszczyńskie organizacje pozarządowe wspólnie zaprezentowały swoją siłę podczas akcji Aktywne Obywatelskie Leszno. Główne imprezy - Mini Piknik oraz Bieg z okazji 100. rocznicy powrotu Leszna do macierzy odbyły się w minioną sobotę.

14 września 2020

Zatrzymać nieproszonych gości w lesie

Dwa dziki

Są decyzje i konkretne działania miasta w sprawie odstraszania dzikich zwierząt, w tym dzików. Jak już informowaliśmy pole manewru jest tu dość ograniczone, ale wierzymy, że wybrane metody zdadzą egzamin.

14 września 2020

27.Akcja Sprzątania świata- Polska

27.Akcja Sprzątania świata- Polska

To już 27. Akcja „Sprzątania świata”. Tą największą polską akcję ekologiczną koordynuje Fundacja Nasza Ziemia, a jednym z jej patronów jest Związek Miast Polskich. I choć tegoroczna Akcja niewątpliwie różni się od poprzednich edycji z powodu pandemii Covid-19, nie zapominamy, że Ziemia to nasz wspólny Dom. Nie mamy innego. I to my musimy o niego zadbać!

14 września 2020

Komisje przed XXVIII Sesją Rady Miejskiej Leszna

Komisje przed XXVIII Sesją Rady Miejskiej Leszna

Informujemy o terminach posiedzeń komisji Rady Miejskiej Leszna VIII kadencji przed XXVIII Sesją RM Leszna:

14 września 2020

Bieg z okazji 100. rocznicy powrotu Leszna do Macierzy oraz Mini Piknik (zdjęcia)

Bieg z okazji 100. rocznicy powrotu Leszna do Macierzy oraz Mini Piknik (zdjęcia)

W tym roku festyn organizacji pozarządowych miał skromniejszy charakter niż zwykle. Pomimo tego Leszczyńskie organizacje pozarządowe przygotowały wiele atrakcji, z których największą radość mieli najmłodsi. W biegu zorganizowanym z okazji 100. rocznicy powrotu Leszna do Macierzy wystartowało 100 osób, uczestnictwo było limitowane i poprzedzone wcześniejszymi zapisami. Podczas pikniku Stowarzyszenie Pl 18 przekazało mieszkańcom Leszna defibrylatory zakupione w ramach projektu zrealizowanego z Budżetu Obywatelskiego.

0 Koszyk