Graficzny nagłówek podstrony

Aktualności

26 listopada 2020

Lodowisko czynne od przyszłego tygodnia

Lodowisko czynne od przyszłego tygodnia

Rozpoczęło się mrożenie tafli leszczyńskiego lodowiska, potrwa jeszcze kilka dni, tak aby już 1 grudnia można było wybrać się na łyżwy. Początkowo w planie lodowisko miało zostać uruchomione w połowie listopada, jednak wizja narodowej kwarantanny opóźniła jego otwarcie. To będzie kolejny sezon lodowiska pod zadaszeniem, co oznacza, że nie będziemy uzależnieni od warunków atmosferycznych, które w minionych sezonach sprawiały kłopot.

25 listopada 2020

Ulica Fabryczna za 22 mln zł

Ulica Fabryczna

W czwartek w Urzędzie Miasta Leszna otwarto oferty złożone w przetargu na przebudowę ulicy Fabrycznej. Zainteresowane realizacją inwestycji są dwie firmy.

24 listopada 2020

Wybickiego zakończona

Ul. Gen. Józefa Wybickiego po przebudowie

Zakończyła się przebudowa ul. Gen. Józefa Wybickiego w Lesznie na odcinku od ul. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego do ul. Lubuskiej. Ok. 300- metrowy odcinek drogi otrzymał nową nawierzchnię. W ramach inwestycji wyniesiono również 3 skrzyżowania ulicy Wybickiego: z ul. Łużycką, ul. Obotrycką i ul. Kaszubską. Co bardzo istotne, zadanie - realizowane wspólnie z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o w Lesznie - zawierało także przebudowę kanalizacji deszczowej.

24 listopada 2020

Konkurs Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie

Figurka strażaka z klocków

Skąd bierze się czad? Jak się go wystrzegać? Jak działają czujki dymu? Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie przygotowała broszurę z podstawowymi informacjami na te tematy i zachęca do zapoznania się z nią, a potem do udziału w konkursie o tej tematyce.

23 listopada 2020

Rycina w oprawie muzycznej (wideo)

Ścianę przejścia podziemnego ozdobiła rycina dawnego Leszna

Leszno ma kilka symboli, które wyróżniają je spośród innych miast. O tym, że mamy herb, logo większość mieszkańców słyszała. Natomiast niewielu wie, że Leszno ma też swój hejnał. Niewielu też wie, że można go od niedawna, codziennie posłuchać w nowo oddanym przejściu podziemnym przy szkole podstawowej nr 7.

23 listopada 2020

Wsparcie finansowe dla wielkopolskich przedsiębiorców

Wsparcie finansowe dla wielkopolskich przedsiębiorców

Prezydent Miasta Leszna wspólnie z Burmistrzem Śmigla i Wielkopolskim Funduszem Rozwoju zapraszają na bezpłatne webinarium pt.: „Możliwości rozwoju przedsiębiorców z sektora MŚP przy wykorzystaniu oferty Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju Sp. z o.o.”

20 listopada 2020

Świąteczna zbiórka słodyczy

Świąteczna zbiórka słodyczy

W te nadchodzące święta kupując słodkości, warto również pomyśleć o innych... tych, których los nie obdarował tak hojnie

20 listopada 2020

O gospodarce w liczbach

O gospodarce w liczbach

Powszechnie wiadomo, że gospodarka to ważny filar, na którym opiera się funkcjonowanie miasta. Leszno słynie z pracowitych mieszkańców, którzy wykazują się dużą przedsiębiorczością. Zapełniająca się strefa inwestycyjna cieszy tym bardziej, że lokalizują w niej swoje firmy lokalni przedsiębiorcy. O rozwoju gospodarczym Leszna świadczą też liczby. Ile podmiotów gospodarczych jest w Lesznie? Ile osób fizycznych prowadzi działalność gospodarczą? A jakie są średnie zarobki? Odpowiedzi na te pytania, a także inne interesujące dane statystyczne znaleźć można w infografice, przygotowanej z okazji trwającego Tygodnia Przedsiębiorczości.

19 listopada 2020

Program naukowy "Być jak Ignacy"

Program naukowy

Klasa 3 a zwana dalej „Agentami z Piątki” ze Szkoły Podstawowej nr  5 w Lesznie dołączyła do V edycji programu naukowego „ Być jak Ignacy”, który jest organizowany przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Jego celem jest promowanie zdobywania wiedzy wśród uczniów szkół podstawowych poprzez doświadczanie oraz popularyzacja osiągnięć wielkich polskich naukowców i wynalazców.

0 Koszyk