Graficzny nagłówek podstrony

Aktualności

05 czerwca 2020

Otwarcie obiektów sportowych

Otwarcie obiektów sportowych

6 czerwca otwarta będzie Środowiskowa Pływalnia Edukacyjna po trzymiesięcznej przerwie związanej z pandemią koronawirusa. Nie będzie to jednak powrót do pełnej normalności. Obowiązywać będą obostrzenia m.in. co do limitu osób na pływalni. W przypadku leszczyńskiej Środowiskowej Pływalni Edukacyjnej na jednym torze przebywać będą mogły cztery osoby, łącznie na basenie będzie mogło przebywać 24 klientów.

05 czerwca 2020

Zwłaszcza na fotowoltaikę

Zwłaszcza na fotowoltaikę

Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Leszna informuje, że można jeszcze składać wnioski o dotacje na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych. Pula na wymianę pieców i na zagospodarowanie wód opadowych zdaje się być wyczerpana, choć nie wszystkie wnioski są kompletne, a więc i na te zadania nadal można składać wnioski.

05 czerwca 2020

Co z tymi dzikami?

Dziki

W ostatnim czasie do Urzędu Miasta Leszna, a zwłaszcza do Straży Miejskiej Leszna, wpływają powiadomienia o obecności dzików na terenie miasta. Z inicjatywy Prezydenta Miasta Leszna odbyło się spotkanie kilku służb, które miało na celu wymianę doświadczeń i informacji oraz wypracowanie wspólnych procedur, które pozwolą na skuteczne odstraszenie dzikich zwierząt pojawiających się w rejonach zamieszkałych Leszna.

05 czerwca 2020

Zero tolerancji dla ZERO

Charakterystyczny napis ZERO, którym wandal oszpecił mnóstwo miejsc w Lesznie

Władze Leszna domagają się, aby wandal, który oszpecił kilkadziesiąt, a może nawet kilkaset obiektów na terenie miasta, pisząc na nich swój pseudonim ZERO, przywrócił tym obiektom stan pierwotny. Stosowne pismo w tej sprawie zostało złożone na Komendzie Miejskiej Policji w Lesznie wczoraj, 4 czerwca.

05 czerwca 2020

Start jesienią (zdjęcia)

Start jesienią (zdjęcia)

Trwa adaptacja dawnego budynku Szkoły Podstawowej nr 4 w Lesznie na potrzeby Warsztatów Terapii Zajęciowej. Remont obiektu, który znajduje się na Zaborowskim Rynku powinien się zakończyć latem br.

05 czerwca 2020

Można składać formularze konkursowe „Mieszkasz w Lesznie – wygrywasz”

Można składać formularze konkursowe „Mieszkasz w Lesznie – wygrywasz”

Nadszedł czas na składanie zgłoszeń w konkursie! czekamy od dziś do 16 czerwca!

04 czerwca 2020

Pomoc dla przedsiębiorców w liczbach

Pomoc dla przedsiębiorców w liczbach

Lokalni przedsiębiorcy korzystają z różnych form wsparcia w celu przeciwdziałania negatywnym skutkom COVID-19 dostępnych w naszym mieście m.in. dzięki funkcjonowaniu programu NA ZDROWSZY BIZNES oraz instrumentów realizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Lesznie.

04 czerwca 2020

Zarządzenie w sprawie plakatowania

Leszno z lotu ptaka

Dziś, 4 czerwca, Prezydent Miasta Leszna podpisał zarządzenie określające zasady i miejsca w Lesznie do bezpłatnego umieszczania urzędowych obwieszczeń wyborczych i plakatów wszystkich komitetów wyborczych na czas kampanii wyborczej w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, zarządzonych na dzień 28 czerwca 2020 r.

03 czerwca 2020

Można korzystać z placów zabaw i siłowni zewnętrznych

Zielone zabawki na placu zabaw dla dzieci

2 czerwca Prezydent Miasta Leszna uchylił zarządzenie w sprawie zamknięcia placów zabaw i siłowni zewnętrznych. Wszystkie miejskie place zabaw i siłownie pod chmurką przeszły już przeglądy techniczne i można z nich korzystać.

0 Koszyk