Graficzny nagłówek podstrony

Aktualności

13 maja 2021

Kolejny punkt wsparcia w kryzysie

Logo grupy

Przechodzisz trudne chwile? Czujesz się samotny? Nie potrafisz sobie poradzić ze swoimi problemami i w dodatku nie masz z kim o tym porozmawiać? Pomoc oferuje społeczność portalu GrupaWsparcia.pl. To platformy pomocy, która pozwala na w pełni anonimowe, bezpłatne oraz bezpieczne korzystanie ze wsparcia w kryzysie.

13 maja 2021

Jest drugie stanowisko do samospisu

Żołty budynek przy ul. Wałowej 5 w Lesznie

Urząd Miasta Leszna uruchomił drugie stanowisko do samospisu w Narodowym Powszechnym Spisie Ludności i Mieszkań. Działa przy ul. Wałowej 5.

12 maja 2021

Jesteśmy finalistą konkursu "Grunt na medal" 2021!

Jesteśmy finalistą konkursu

Dobiegł końca pierwszy etap konkursu „Grunt na medal” 2021. Do etapu finałowego zakwalifikowano 4 tereny inwestycyjne, w tym działkę zgłoszoną przez miasto Leszno, położoną w Strefie Inwestycyjnej I.D.E.A.

11 maja 2021

Chrońmy pszczoły

Pszczoła i słonecznik

Rozpoczął się okres wzmożonej działalności rolników, wykonujących wiosenne zabiegi na swoich polach i w sadach. W chwili obecnej są to przede wszystkim zabiegi mające na celu zwalczanie chwastów, szkodnik6w i chorób atakujących uprawy ozime. W ostatnich dniach obserwujemy rozpoczynające się kwitnienie rzepaku oraz innych roślin będących pożytkiem dla owadów zapylających. Opryskiwanie kwitnących pól oraz drzew w ciągu dnia może powodować zatrucia i upadki całych rodzin pszczelich, co w konsekwencji przynosi straty pszczelarzom, dla których ta działalność jest nierzadko jedynym źródłem utrzymana.

10 maja 2021

Leszczyńska zieleń w liczbach

Leszczyńska zieleń w liczbach

Działają pozytywnie na samopoczucie, produkują tlen, są domem dla zwierząt oraz po prostu cieszą oko – drzewa oraz tereny zielone. Wiele badań naukowych pokazuje, że ich rola w miastach jest nie do przecenienia. Badacze sprawdzili, że średniej wielkości drzewo podczas swojego sezonu wegetacyjnego jest w stanie zneutralizować składniki toksyczne spalin ze 130 kg benzyny. W Lesznie w 2020 r. nowych drzew posadzono aż 1 021.

10 maja 2021

Dofinansowania z „Zielonej ławeczki”

Dofinansowania z „Zielonej ławeczki”

Fundacja Banku Ochrony Środowiska zaprasza do skorzystania z dofinansowania na urządzenie „zielonych miejsc”.

10 maja 2021

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

1 kwietnia 2021 r. w całej Polsce rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, którym objęte są wszystkie osoby zamieszkujące w kraju stale lub czasowo w nim przebywające, a także osoby przebywające czasowo za granicą, jeśli posiadają tu adres stałego zameldowania.

07 maja 2021

Rozmowa samorządowa 7 maja 2021r.

Kadr z wywiadu z Wiceprezydentem Piotrem Jóźwiakiem

7 maja br. gościem Telewizji Leszno był Wiceprezydent Piotr Jóźwiak, który w Rozmowie Samorządowej opowiedział m.in. o planowanych na najbliższe miesiące imprezach sportowych i rekreacyjnych.

07 maja 2021

Już 9 maja Dzień Europy

Już 9 maja Dzień Europy

Dzień Europy (9 maja) jest dniem, w którym co roku świętujemy pokój i jedność w Europie. 9 maja przypada rocznica podpisania historycznej Deklaracji Schumana.

0 Koszyk