Graficzny nagłówek podstrony

Aktualności

10 grudnia 2019

Kolejne polowania zbiorowe

Dzikie zwierzęta w lesie

Na terenie obwodu łowieckiego nr 439 „Trzebania” odbędą się polowania zbiorowe Wojskowego Koła Łowieckiego nr 464 „ORĘŻ”.

09 grudnia 2019

Lipowa przejezdna na całej długości

ulica Lipowa w Lesznie po modernizacji

Zakończyła się modernizacja ulicy Lipowej, która objęła odcinek od ulicy 1 Maja do skrzyżowania z ulicą Starozamkową i ulicą Obrońców Lwowa. Ulica ma nową nawierzchnię, chodnik i ciąg pieszo - rowerowy, nowe oświetlenie i monitoring.

06 grudnia 2019

Dla edukacji mieszkańców

Dla edukacji mieszkańców

Straż Miejska w Lesznie zakupiła dwa małe piecyki, które posłużą do edukowania mieszkańców naszego miasta w zakresie prawidłowego rozpalania i palenia w piecu.

06 grudnia 2019

Co na weekend 6-8 grudnia?

Co na weekend 6-8 grudnia?

Zobacz, co dzieje się w Lesznie w najbliższy weekend:

05 grudnia 2019

Jubilaci w Ratuszu

Jubilaci w Ratuszu

W miniony piątek prezydent Łukasz Borowiak zaprosił do ratusza pary obchodzące jubileusze małżeńskie. Osiem małżeństw zawartych zostało pół wieku temu, dlatego zacni małżonkowie odebrali medale za długoletnie pożycie przyznawane przez prezydenta Andrzeja Dudę. Byli to: Irena i Stanisław Ratajczakowie, Helena i Tadeusz Kulpowiczowie, Wacława i Zdzisław Dobruccy, Halina i Jan Jędraszczykowie, Wanda i Leszek Kordusowie, Urszula i Czesław Konieczni, Faustyna i Andrzej Michalakowie oraz Urszula i Feliks Kubiakowie.

04 grudnia 2019

Samorządowe lekcje z prezydentem

Uczniowie klasy 8b SP9 z Prezydentem Łukaszem Borowiakiem

Od kilku lat prezydent Łukasz Borowiak spotyka się z dziećmi i młodzieżą na tzw. lekcjach samorządowych. W ubiegłym tygodniu taka lekcja odbyła się w klasie 8b Szkoły Podstawowej nr 9 na Zatorzu.

04 grudnia 2019

Rusztowania przy ratuszu

Rusztowania przy ratuszu

Niebawem rozpocznie się montaż rusztowania przy leszczyńskim ratuszu. Obiekt został już przekazany firmie, która zajmie się remontem zabytku.

04 grudnia 2019

Lodówka dla głodnych jest pusta

Lodówka dla głodnych jest pusta

Przypominamy, że w Schronisku dla Osób Bezdomnych przy ul. Towarowej w Lesznie stoi lodówka, do której można przynosić jedzenie dla potrzebujących. Mogą to być zarówno artykuły spożywcze zakupione w sklepach, jak też gotowe potrawy. Ważne, aby miały termin przydatności do spożycia.

04 grudnia 2019

Parkingi dla niepełnosprawnych

Parkingi dla niepełnosprawnych

Tydzień temu napisaliśmy o nowych stawkach opłat za parkowanie, jakie zaczną obowiązywać w Strefie Płatnego Parkowania w Lesznie już od 7 stycznia 2020 roku. Była tam także informacja o cenie identyfikatora dla osoby niepełnosprawnej. Czytelnicy dopytują o jaki dokument chodzi, dlatego wyjaśniamy wszystkie wątpliwości.

0 Koszyk