Graficzny nagłówek podstrony

Aktualności

16 stycznia 2019

Mamy dofinansowanie na nową bibliotekę!

Mamy dofinansowanie na nową bibliotekę!

Lepszej daty na tę wspaniałą wiadomość nie moglibyśmy wybrać. W dzień 70-ych urodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie otrzymaliśmy wiadomość, że nasz projekt p.t. "Modernizacja budynku przy Pl. Metziga 25 z dostosowaniem, na potrzeby MBP w Lesznie. Udział w kulturze warunkiem rewitalizacji społecznej Leszna" został oceniony pozytywnie, i że otrzymamy 85% dofinansowanie na jego realizację.

16 stycznia 2019

W kolorach Polski i Leszna

W kolorach Polski i Leszna

Dziś na ul. Niepodległości zakończył się montaż instalacji mającej uświetnić 99. rocznicę odzyskania niepodległości przez Leszno. Między kamienicami zawieszono linki z proporcami w kolorach flag Polski i Miasta Leszna.

16 stycznia 2019

Jubilaci w Ratuszu (zdjęcia)

Jubilaci w Ratuszu (zdjęcia)

W ratuszu odbyła się pierwsza w tym roku uroczystość dla par małżeńskich obchodzących 50-lecie ślubu. Rolę gospodarza pełnił prezydent Łukasz Borowiak, który złożył jubilatom gratulacje i życzenia.

16 stycznia 2019

Księga kondolencyjna

Księga kondolencyjna

Informujemy, że od dziś, 16 stycznia 2019r., w Bibliotece Ratuszowej będzie wyłożona księga kondolencyjna dedykowana tragicznie zmarłemu Prezydentowi Gdańska, Pawłowi Adamowiczowi. Wszystkich, którzy chcieliby w ten sposób pożegnać Prezydenta Pawła Adamowicza, zapraszamy od godz. 12.00.

15 stycznia 2019

Hala i pływalnia na Antoninach

Hala i pływalnia  na Antoninach

Samorząd Leszna zabiega o pozyskanie terenów na Antoninach. Na obecnych polach, należących do państwowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, miałaby powstać hala widowiskowo-sportowa wraz z pływalnią. To zmiana planów, bo taki obiekt miał zostać wybudowany w strefie inwestycyjnej I.D.E.A., niedaleko Galerii Leszno.

15 stycznia 2019

Zabytek zostanie sprzedany

Urząd Miasta Leszna ul. Przemysłowa

Budynek przy ulicy Przemysłowej 10, gdzie znajdują się dwa wydziały Urzędu Miasta Leszna, zostanie sprzedany. - Obiekt jest w złym stanie, jego remont byłby bardzo kosztowny - mówi prezydent Łukasz Borowiak.

15 stycznia 2019

Skromniejsze obchody Święta Leszna

Skromniejsze obchody Święta Leszna

Z powodu tragedii w Gdańsku, planowane na 16 i 17 stycznia obchody 99. rocznicy powrotu Leszna do macierzy, będą dużo skromniejsze. Prezydent Łukasz Borowiak zdecydował o odwołaniu koncertu w Miejskim Ośrodku Kultury i uroczystości na Rynku. Okolicznościowe spotkanie w ratuszu odbędzie się w innym terminie. O godz. 17:30 pod ratuszem można będzie oddać hołd zmarłemu prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi, a msza święta w Bazylice Mniejszej o godz. 18:30 odprawiona zostanie w jego intencji.

15 stycznia 2019

Nowy dyrektor SP nr 13

Szkoła Podstawowa nr 13 w Lesznie

Tomasz Kaźmierczak będzie dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi w Lesznie. Poprzedni szef tej placówki Jacek Matecki zrezygnował ze stanowiska po tym, jak został wybrany radnym Rady Miejskiej Leszna, a prawo zabrania łączenia obu stanowisk.

15 stycznia 2019

Cyfrowe oczy strażników miejskich i policjantów

Taki widok mają strażnicy na alejkę Słowackiego. Na odnowionym niedawno trakcie pieszo-rowerowym jest aż 5 kamer. Nic i nikt się przed nimi nie ukryje.

Jeszcze w styczniu do komend straży miejskiej i policji linią światłowodową docierał będzie obraz z czterech obrotowych kamer cyfrowych, które montowane są we wszystkich narożnikach leszczyńskiego Rynku.

0 Koszyk