Graficzny nagłówek podstrony

Aktualności turystyka

07 lipca 2020

Wsparcie finansowe Organizacji Turystycznej Leszno-Region

Kajakarz

W związku z ogłoszoną pandemią koronawirusa w Polsce wielu przedsiębiorców z sektora branży turystycznej znalazło się w trudnej sytuacji. Organizacja Turystyczna Leszno-Region proponuje pomoc w postaci wsparcia finansowego dla podmiotów zajmujących się turystyką w Lesznie i Regionie Leszczyńskim. Wsparcie ma na celu utrzymanie, rozwój i promocję oferty turystyczno-rekreacyjnej na terenie działalności Organizacji Turystycznej Leszno-Region.

12 czerwca 2020

Trening przed wrześniową rywalizacją

Trening przed wrześniową rywalizacją

Miasto Leszno we wrześniu ponownie powalczy o tytuł „Rowerowej Stolicy Polski”. W ostatniej edycji zajęliśmy drugie miejsce, tegoroczna będzie trudniejsza, ponieważ udział w rywalizacji zadeklarowało ponad trzydzieści miast. Jednak okres wakacji to doskonała okazja do rozgrzewki przed sportową zabawą – do 16 sierpnia trwa oficjalnym trening przy użyciu aplikacji.

04 czerwca 2020

#LESZNOseeUsoon - #VisitZielonaGora

#LESZNOseeUsoon - #VisitZielonaGora

Centrum Informacji Turystycznej w Lesznie nawiązało współpracę z Centrum Informacji Turystycznej w Zielonej Górze zachęcając wzajemnie mieszkańców do odwiedzenia naszych miast.

07 maja 2020

#LESZNOseeUsoon

#LESZNOseeUsoon

#LESZNOseeUsoon to akcja, która ma przypominać mieszkańcom o atrakcyjności Leszna, promować najciekawsze miejsca, zabytki i atrakcje turystyczne. Turystów natomiast zachęcić do odwiedzin miasta w niedalekiej przyszłości.

07 kwietnia 2020

Imprezy turystyczne - ODWOŁANE

plakat z ofertą imprez turystycznych

Z uwagi na panującą w Polsce pandemię koronawirusa, podejmowanymi kolejno decyzjami dotyczącymi zasad bezpieczeństwa oraz w trosce o Państwa bezpieczeństwo, informujemy, że zaplanowane w najbliższych miesiącach imprezy turystyczno-rekreacyjne, zostają odwołane.

07 października 2019

Rajd rowerowy do Włoszakowic (zdjęcia)

Rajd rowerowy do Włoszakowic (zdjęcia)

5 października odbył się rajd rowerowy ze Święciechowy do Włoszakowic zorganizowany przez Centrum Informacji Turystycznej oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji. Mimo kiepskiej pogody kilkudziesięciu rowerzystów przyjechało do Krzyżowca, żeby wziąć udział w uroczystym otwarciu ścieżki pieszo-rowerowej z Gołanic do Włoszakowic.

24 września 2019

Leszno z rowerowym Grand Prix (zdjęcia)

Leszno z rowerowym Grand Prix (zdjęcia)

Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało naszemu miastu nagrodę Grand Prix w ogólnopolskim konkursie „Gmina Przyjazna Rowerzystom” zainicjowanym przez PTTK. Wręczenie nagrody odbyło się podczas X Międzynarodowych Targów Rowerowych Kielce Bike-Expo.

29 lipca 2019

Tylko dla dorosłych (zdjęcia)

Tylko dla dorosłych (zdjęcia)

II edycja Retro Rowerówki za nami. Zaskoczeni ogromnym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem zeszłorocznej, pierwszej edycji Retro Rowerówki, postanowiliśmy iść za ciosem. II edycja naszej retro imprezy ściągnęła na start blisko 60 osób! Zaskoczyliście nas Państwo pomysłami na stroje z epoki oraz oryginalnymi modelami waszych retro rowerów.

12 lipca 2019

Retro-Rowerówka - II edycja

Retro-Rowerówka - II edycja

Serdecznie zapraszamy do udziału w drugiej edycji Retro-Rowerówki, która odbędzie się w sobotę, 27 lipca 2019 r.

0 Koszyk