Aktualności sport

10 stycznia 2022

Pierwszy raz w nowym roku (zdjęcia)

Uczestnicy turnieju minisiatkówki

W miniony weekend odbył się Noworoczny Turniej Minisiatkówki dziewcząt i chłopców rozegrany w kategorii dwójek czyli dzieci z roczników 2011 i młodszych. Gospodarzy UKS 9 Leszno reprezentowało 9 zespołów: 4 dziewczęce i 5 chłopięcych. Pierwsze miejsce wśród dziewcząt zajął pierwszy zespół UKS 9 Leszno, a w gronie chłopców trzeci stopniu podium zajął pierwszy zespół chłopców. Ich wynik okazał się najlepszym wśród drużyn w Wielkopolsce. łącznie w turnieju uczestniczyło ok. 150 dzieci.

06 grudnia 2021

Siatkarskie święto w Lesznie (zdjęcia)

Uczestnicy turnieju

W miniony weekend na kilkunastu boiskach hali na Zatorzu rozgrywany był IV Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki. Do Leszna przyjechały reprezentacje siatkarskie z całej Polski.

03 listopada 2021

Uruchamiamy lodowisko!

Nogi w łyżwach na lodowisku

Od kilku dni, pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lesznie prowadzą prace, aby sezon łyżwiarski 2021/2022 rozpoczął się 4 listopada. Wszystko wskazuje na to, że wszystko się uda. Pora zatem wyciągnąć z szafy zakurzone łyżwy, bo od jutra zapraszamy na lodowisko przy ul. 17 Stycznia 68 w Lesznie.

27 września 2021

Puchar Polski Tripletów

Zwycięzcy na podium

W dniu 26 września br., na bulodromie "Linum" przy ul. Holenderskiej w Lesznie, odbył się Puchar Polski Tripletów w petanque. W zawodach wystartowała rekordowa liczba 57 trzyosobowych drużyn.

20 września 2021

Sezon UKS 9 Leszno rozpoczęty

Jak każdego roku zawodnicy UKS 9 Leszno rozpoczęli sezon od Młodzieżowego Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Teb Edukacja Leszno. Pod siatką spotkały się 4 drużyny kadetek i 5 drużyn młodzików. Zmaganiom młodzieży towarzyszył doping kibiców.

Świetny występ w Szczecinie

Zawodnicy UKS Achilles z trenerami na bieżni, z flagą Leszna

UKS Achilles Leszno jest bardzo dumny z postawy oraz wyników swoich zawodników podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Szczecinie. Walczyli bardzo ambitnie i zdobyli aż 6 medali: 1 złoty, 1 srebrny i 4 brązowe. Zawodnicy UKS Achilles Leszno wywalczyli również rekordową liczbę punktów we współzawodnictwie sportowym młodzików bo aż 21! A to jeszcze nie koniec sezonu bo przed nami zawody przełajowe.

02 września 2021

Piłka nożna dla najmłodszych

Piłka do piłki nożnej na boisku

Akademia Piłkarska Reissa w Lesznie ogłasza wielkie nabory do otwartych grup treningowych dla dzieci w wieku 3-12 lat. Jest to idealny czas, aby zachęcić malca do sportu! Dlaczego? Początek roku szkolnego to dobry okres na to, aby zapisać dziecko na zajęcia dodatkowe.

30 sierpnia 2021

Po Mistrzostwach Polski

Leszczyńska drużyna z trenerem

Drużyna UKS 9 Leszno zakończyła rozgrywki w finale Mistrzostw Polski na 11 miejscu pokazując się z bardzo dobrej strony. Założony cel sportowy, którym był awans do pierwszej szesnastki najlepszych drużyn w Polsce, został zrealizowany.

28 sierpnia 2021

Multimedalistka Maja

Maja z 3 medalami na szyi

Aż trzy medale przywiozła z Pucharu Świata U14 w kręglarstwie klasycznym Maja Mielcarek, zawodniczka Polonii 1912 Leszno.