Graficzny nagłówek podstrony

Aktualności sport

20 września 2021

Sezon UKS 9 Leszno rozpoczęty

Jak każdego roku zawodnicy UKS 9 Leszno rozpoczęli sezon od Młodzieżowego Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Teb Edukacja Leszno. Pod siatką spotkały się 4 drużyny kadetek i 5 drużyn młodzików. Zmaganiom młodzieży towarzyszył doping kibiców.

Świetny występ w Szczecinie

Zawodnicy UKS Achilles z trenerami na bieżni, z flagą Leszna

UKS Achilles Leszno jest bardzo dumny z postawy oraz wyników swoich zawodników podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Szczecinie. Walczyli bardzo ambitnie i zdobyli aż 6 medali: 1 złoty, 1 srebrny i 4 brązowe. Zawodnicy UKS Achilles Leszno wywalczyli również rekordową liczbę punktów we współzawodnictwie sportowym młodzików bo aż 21! A to jeszcze nie koniec sezonu bo przed nami zawody przełajowe.

02 września 2021

Piłka nożna dla najmłodszych

Piłka do piłki nożnej na boisku

Akademia Piłkarska Reissa w Lesznie ogłasza wielkie nabory do otwartych grup treningowych dla dzieci w wieku 3-12 lat. Jest to idealny czas, aby zachęcić malca do sportu! Dlaczego? Początek roku szkolnego to dobry okres na to, aby zapisać dziecko na zajęcia dodatkowe.

30 sierpnia 2021

Po Mistrzostwach Polski

Leszczyńska drużyna z trenerem

Drużyna UKS 9 Leszno zakończyła rozgrywki w finale Mistrzostw Polski na 11 miejscu pokazując się z bardzo dobrej strony. Założony cel sportowy, którym był awans do pierwszej szesnastki najlepszych drużyn w Polsce, został zrealizowany.

28 sierpnia 2021

Multimedalistka Maja

Maja z 3 medalami na szyi

Aż trzy medale przywiozła z Pucharu Świata U14 w kręglarstwie klasycznym Maja Mielcarek, zawodniczka Polonii 1912 Leszno.

16 sierpnia 2021

Balonowe MŚ Juniorów zakończone (zdjęcia)

W Lesznie zakończyły się 5 Balonowe Mistrzostwa Świata Juniorów. Ogromny sukces odniósł w nich reprezentant Polski Denis Dawidziuk, który stanął na drugim stopniu podium, tuż za Royem Gommerem z Niderlandów i przed Dymitrim Żochowem z Rosji.

Złota Nicoletta

Nicoletta na kręgielni, na tle tablic z wynikami

Wychowanka KS Polonia 1912 Leszno Nicoletta Dudziak w miniony weekend została indywidualną Mistrzynią Polski w kręglarstwie klasycznym. Zawody odbyły się w Tucholi.

10 sierpnia 2021

Uroczyste otwarcie balonowych mistrzostw (zdjęcia)

9 sierpnia br. odbyło się uroczyste otwarcie 5. Balonowych Mistrzostw Świata Juniorów. W ceremonii uczestniczyło ponad 40 pilotów, którzy z flagami swoich państw wkroczyli na leszczyński Rynek. W tegorocznych mistrzostwach udział biorą ekipy aż z czternastu krajów. W imieniu władz miasta zawodników powitał wiceprezydent Piotr Jóźwiak.

06 sierpnia 2021

Turniej na otwarcie

Gra w plażową piłkę siatkową

Choć z boisk do plażowej piłki siatkowej zrealizowanych w ramach budżetu obywatelskiego można korzystać od początku wakacji, to na najbliższą niedzielę zaplanowano ich oficjalne otwarcie i rozegranie pierwszego na tym obiekcie turnieju.