Graficzny nagłówek podstrony

Aktualności sport

10 grudnia 2018

Rywalizowali w Adelajdzie

Rywalizowali w Adelajdzie

W dniach 16.11-02.12.2018 r. na plaży w Gleneg w Adelajdzie (Australia), zostały rozegrane Mistrzostwa Świata w Ratownictwie Wodnym (IRB). Polskę reprezentował WOPR Wielkopolska, a dokładniej Rejonowy WOPR z Leszna.

10 grudnia 2018

Zwycięstwo siatkarzy UKS 9 Leszno

Zwycięstwo siatkarzy UKS 9 Leszno

Leszczyńskiej drużynie udało się powtórzyć sukces z Leszna i pokonać, tym razem na wyjeździe, lidera rozgrywek grupy B 3 ligi Salos Ostrów Wlkp. Od początku spotkania przewaga była widoczna po leszczyńskiej stronie siatki. Dwa pierwsze sety kończyły się kolejno do 21 i 20. W trzecim Tygrysy dostały zadyszki i chwilowy brak koncentracji zaważył na przegranej w secie do 17. Ostatnia, czwarta partia meczu przyniosła jednak pełną regenerację sił i zwycięstwo leszczynian do 19. Mocnymi punktami w meczu był niemal bezbłędny atak i dokładne przyjęcie.

04 grudnia 2018

II Memoriał im. Jeana- Claude Salou oraz II Halowe Grand Prix w petangue

II Memoriał im. Jeana- Claude Salou  oraz II Halowe Grand Prix w petangue

W dniu 01.12.br. w hali hipicznej przy ul. Ostroroga w Lesznie odbył się Memoriał im. Jean- Claude Salou w petanque. Francuz Jean Claude Salou był członkiem Klubu Petanque Leszczynko, jednym z prekursorów rozwoju petanque w naszym mieście. W grudniu 2016 roku zmarł po ciężkiej chorobie. Minutą ciszy uczczono pamięć wielkiego gracza i przyjaciela braci kulkowej. Uroczystego otwarcia Memoriału dokonała wdowa Bernadeta Pawlicka w towarzystwie prezesa Klubu Petanque Leszczynko Romualda Ratajczaka.

29 listopada 2018

Zawodniczki UKS Achilles Leszno powołane do Kadry Narodowej

Zawodniczki UKS Achilles Leszno powołane do Kadry Narodowej

Zawodniczki UKS Achilles Leszno Patrycja Maciejewska i Jolanta Klimasz oraz trenerka Hanna Górska zostały powołane do Kadry Narodowej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

27 listopada 2018

Wielkopolska Liga Karate - Pobiedziska 2018

Wielkopolska Liga Karate - Pobiedziska 2018

W niedzielę 25 listopada 11 zawodników LKK INARI startowało w Turnieju Karate w Pobiedziskach. Naszym łupem padło 11 medali indywidualnych i 1 drużynowy. Był to kolejny z kilku turniejów Wielkopolskiej Ligi Karate.

26 listopada 2018

Podsumowanie sportowego weekendu

Podsumowanie sportowego weekendu

Leszczyńscy sportowcy dostarczyli nam w miniony weekend mnóstwa emocji.

26 listopada 2018

Niewiele brakowało do pełni szczęścia (zdjęcia)

Niewiele brakowało do pełni szczęścia (zdjęcia)

Pojedynek z aktualnym mistrzem Wielkopolski gwarantował wysoki poziom sportowy. Rywal potwierdził swoją klasę i wysoko zawiesił poprzeczkę. W dwóch pierwszych setach skuteczniejsi w końcówkach byli goście, którzy wygrali kolejno do 20 i 21. Trzecia partia meczu padła natomiast łupem Tygrysów (25:23). Prawdziwą wojnę nerwów licznie zgromadzona publiczność przeżywała w czwartym secie, który zakończył się zwycięstwem miejscowych na przewagi 30:28.

20 listopada 2018

IX Olimpiada bez granic Leszno 2018

IX Olimpiada bez granic Leszno 2018

W dniu 20 listopada w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Zaborowie odbyła się „IX Olimpiada bez granic" Leszno 2018.

19 listopada 2018

Zwycięstwo siatkarzy UKS 9 Leszno (zdjęcia)

Zwycięstwo siatkarzy UKS 9 Leszno (zdjęcia)

Kolejne zwycięstwo, tym razem z MKS Malanów zanotowali siatkarze UKS 9 Leszno. Było to pierwsze spotkanie rundy rewanżowej. W pierwszym meczu tych ekip również lepsze były Tygrysy zwyciężając 3:0. W Malanowie leszczyński zespół odniósł zwycięstwo w stosunku 1:3. Zmiany na pozycjach służą zawodnikom UKS 9, a gra wygląda coraz lepiej. Trzy partie spotkania Tygrysy wygrały dość gładko. W drugim secie wkradła się niepotrzebna nerwowość, która doprowadziła do ostrej walki w końcówce. Lepsi okazali się gospodarze wygrywając na przewagi do 28. MKS Malanów - UKS 9 Leszno 1:3 (14:25; 30:28; 16:25; 14:25)

0 Koszyk