Graficzny nagłówek podstrony

Aktualności sport

14 czerwca 2021

VIII Memoriał im. Wojciecha Marciniaka w petanque

Mierzenie odległości

W dniu 12 czerwca, na bulodromie "Linum" przy ul. Holenderskiej, rozegrano VIII Memoriał im. Wojciecha Marciniaka w petanque. Organizatorem imprezy był Klub Petanque Leszczynko.

14 czerwca 2021

UKS 9 Leszno w finale Polski!

Zwycięska drużyna z trenerami

Drużyna UKS 9 Leszno podczas finału wojewódzkiego rozegranego w hali na Zatorzu zdobyła mistrzostwo Wielkopolski i przepustkę do finału Mistrzostw Polski. Leszczyński zespół wygrał wszystkie swoje mecze, bez straty seta. Ogólnopolski finał odbędzie się 26-29 sierpnia 2021 roku w Zabrzu. Po czterech wicemistrzostwach zawodników UKS 9 Leszno zdobywanych w kategoriach młodzieżowych i seniorskiej, to pierwsze mistrzostwo w historii klubu i miasta w piłce siatkowej.

09 czerwca 2021

Rozwój sportu na terenie Miasta Leszna - II Tura 2021

Rozwój sportu na terenie Miasta Leszna - II Tura 2021

Prezydent Miasta Leszna ogłosił otwarte konkursy ofert na realizację zadań publicznych w zakresie sportu - Rozwój sportu na Terenie Miasta Leszna - II Tura 2021.

17 maja 2021

Lekcja z siatkarskim mistrzem

Jakub Popiwczak i jego dokonania sportowe

W najbliższą środę, 19 maja, Leszno odwiedzi Jakub Popiwczak, aktualny Mistrz Polski w siatkówce. Spotka się z dziećmi z klas sportowych SP9.

17 maja 2021

Piłkarskie EURO w Lesznie

Piłkarskie EURO w Lesznie

W lipcu w Lesznie odbędą się Polonijne Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Weźmie w nich udział od 6 do 8 drużyn, gospodarzem będzie Polonia 1912 Leszno.

10 maja 2021

IX Indywidualne Mistrzostwa Leszna w petanque

Medaliści na podium

W dniu 8 maja br., na bulodromie "Linum" przy ulicy Holenderskiej w Lesznie, odbyły się IX Indywidualne Mistrzostwa Leszna w petanque. W szranki stanęło 58 zawodników podzielonych na dwie grupy A i B reprezentujących Kluby Petanque z terenu całej Polski.

10 maja 2021

X Mistrzostwa Leszna w Petanque

Medaliści na podium

W dniu 9 maja br., na bulodromie "Linum" przy ulicy Holenderskiej, rozegrano X Mistrzostwa Leszna w petanque pod patronatem Prezydenta Miasta Leszna. Otwarcia imprezy dokonał Prezes Klubu Petanque Leszczynko Romuald Ratajczak informując, że mistrzostwa te są setnym turniejem organizowanym przez Klub Petanque Leszczynko. Informacja ta wywołała burzę oklasków.

05 stycznia 2021

Konkursy z zakresu sportu ogłoszone

Bieżnia do biegania

Prezydent Miasta Leszna ogłosił otwarte konkursy ofert na realizację zadań publicznych w zakresie sportu.

21 grudnia 2020

Weekend pod siatką (zdjęcia)

Młodzi siatkarze w hali przy SP9

W weekend hala na Zatorzu była areną zmagań trzeciej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Mini Piłki Siatkowej. Turniej odbywał się w reżimie sanitarnym, zgodnie z aktualnymi pandemicznymi obostrzeniami.

0 Koszyk