Graficzny nagłówek podstrony

Aktualności sport

21 października 2019

Pierwsza porażka Tygrysów (zdjęcia)

Mecz w Poznaniu zakończył się zwycięstwem gospodarzy

Pierwszą porażę w tym sezonie zanotowali siatkarze UKS 9 Leszno. Po dwóch zwycięstwach u siebie, podopieczni trenera Roberta Klimkowskiego ulegli w Poznaniu tamtejszemu Enea Energetykowi 3:1.

18 października 2019

Turniej strzelecki dla młodzieży (zdjęcia)

Turniej strzelecki dla młodzieży (zdjęcia)

18 października MRML wraz Klubem Strzeleckim Lesna Leszno zorganizowała Mistrzostwa Leszna Młodzieży w Strzelectwie pod patronatem Prezydenta Miasta Leszna Pana Łukasza Borowiaka.

14 października 2019

VI Turniej Przyjaciół Petanque

VI Turniej Przyjaciół Petanque

W dniu wczorajszym na bulodromie ,,Linum" w Lesznie przy ul. Holenderskiej odbył się VI Turniej Przyjaciół Petanque. Turniej open, przeznaczony do ekip dwuosobowych. Słoneczna, piękna pogoda sprawiła, że w turnieju wystartowały aż 34 dwuosobowe zespoły, wywodzące się z członków i przyjaciół Klubu Petanque Leszczynko, w tym także jedna drużyna z Francji. Gospodarzy reprezentowało 8 drużyn dubletowych. Zawody trwały ponad 7 godzin.

11 października 2019

Samorządowo - Żużlowy stół w Lesznie

Samorządowo - Żużlowy stół w Lesznie

Wczoraj na leszczyńskim stadionie odbyło się spotkanie z udziałem Prezydentów Miast: Zielonej Góry, Wrocławia, Grudziądza, Rybnika, Częstochowy, Ostrowa Wielkopolskiego oraz Leszna oraz niektórych dyrektorów zajmujących się w tych miastach sportem, na którym poruszono szereg problemów związanych z relacjami zachodzącymi pomiędzy Ekstraligą Żużlową Sp. z o.o., klubami żużlowymi oraz poszczególnymi Miastami.

07 października 2019

Zwycięstwo z pełną pulą (zdjęcia)

 Zwycięstwo z pełną pulą (zdjęcia)

Tygrysy bez straty seta pokonały UKS Szamotulanina Szamototuły 3:0. Kolejne 3 punkty lądują tym samym na koncie leszczynian. Pierwszy set mógł wskazywać, że ten mecz łatwo wygrają gospodarze. Od początku Tygrysy wypracowały sobie przewagę, której nie oddały do końca wygrywając do 20.

30 września 2019

Zwycięska inauguracja (zdjęcia)

Zwycięska inauguracja (zdjęcia)

W meczu inauguracyjnym 3 ligi drużyna UKS 9 Leszno pokonała za 3 punktu TSK Orzeł Osiek przed własną publicznością. W pierwszym secie widać było sporo nerwowości po obu stronach siatki. Żadna z drużyn nie zbudowała znaczącej przewagi, a w końcówce lepsi okazali się miejscowi zwyciężając do 22.

25 września 2019

Floreciści u prezydenta

Floreciści u prezydenta

Prezydent Łukasz Borowiak spotkał się w leszczyńskim ratuszu z małżeństwami, które w minionym okresie obchodziły jubileusz 50-lecia pożycia.

18 września 2019

Szermierze w Ratuszu

Szermierze w Ratuszu

17 września br. Drużynowi Mistrzowie Polski Młodzików wraz z trenerem Przemysławem Fogtem gościli w leszczyńskim Ratuszu na zaproszenie włodarzy Miasta Leszna. Na spotkaniu obecni byli v-ce Prezydent Piotr Jóźwiak, Krystian Maćkowiak - Przewodniczący Komisji, Kultury i Sportu oraz Tomasz Szymański - Naczelnik Wydziału Kultury i Sportu Miasta Leszna.

17 września 2019

Młodzież niepełnosprawnym dzieciom (zdjęcia)

Pamiątkowe zdjęcie całej grupy

17 września Młodzieżowa Rada Miasta Leszna zorganizowała Mistrzostwa Leszna Młodzieży Niepełnosprawnej w petanque. Do udziału zaproszono uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Lesznie.

0 Koszyk