Graficzny nagłówek podstrony

Aktualności kultura

09 kwietnia 2021

Inspiracją Zofia Rydet

Czarno białe zdjęcie Zofii Rydet z aparatem fotograficznym

Miło nam poinformować, że Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych otrzymało dofinansowanie na realizację zadania pn. "Zofia Rydet - wybrałam dobrą drogę". W ramach projektu zorganizowana zostanie wystawa prac wybitnej fotografki Zofii Rydet (1911-1997). Będą też warsztaty i konkurs fotograficzny.

07 kwietnia 2021

Biblioteka znów będzie czynna

regał z książkami

Z radością informujemy, że wszystkie placówki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie będę otwarte dla czytelników już od piątku, 9 kwietnia 2021 r.! Wznawiamy także usługę Książka na Telefon oraz wypożyczenia międzybiblioteczne.

01 kwietnia 2021

Akademia Plamokleksa

Akademia Plamokleksa

Czy w pudełku po butach można zrobić piękną scenografię? Czy ubrania umieją mówić? Czy można malować widelcem i jaki odgłos wydaje taty skarpeta? Jeśli Wasze dzieci nie lubią nudy, uwielbiają tworzyć coś z niczego i zadają setki równie intrygujących pytań, te zajęcia są właśnie dla nich!

30 marca 2021

Wiosenny konkurs wokalny

Wiosenny konkurs wokalny

Za oknem słonko zwiastuje nadejście wiosny, a Miejski Ośrodek Kultury w Lesznie zaprasza do wzięcia udziału w nowej zabawie, tym razem wokalnej. Choć czasy mamy niesprzyjające beztroskiemu życiu, staramy się szukać zajęć wpływających na poprawę nastroju. Jest wiosna, niech więc będzie jak co roku - radosna!

24 marca 2021

Konkurs wielkanocny

Różowa pisanka i bazie wielkanocne

Miejski Ośrodek Kultury w Lesznie zaprasza do udziału w wielkanocnym konkursie plastycznym. Na dostarczenie prac zostało już tylko 7 dni.

17 marca 2021

Na komiksy i mangi

Pani Michalina z komiksami

Po zwycięstwie biblioteki SP9 w konkursie organizowanym przez sieć salonów Empik i zdobyciu dla młodych czytelników 1000 książek, placówka angażuje się w kolejny projekt, który ma pomóc w uzbieraniu środków na zakup komiksów i mang. Tego typu wydawnictwa nie były niestety dostępne w ramach wygranej nagrody.

16 marca 2021

Wystawa "Plany miasta Leszna w zasobie kartograficznym Archiwum Państwowego w Lesznie"

Wystawa

Serdecznie zapraszamy na wystawę on-line: „Plany miasta Leszna w zasobie kartograficznym Archiwum Państwowego w Lesznie”

08 marca 2021

Kobiety w walce o niepodległość Polski

Emilia Plater

8 marca w różnych krajach na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kobiet. Jako jego początek przyjmuje się rok 1909, kiedy to Socjalistyczna Partia Ameryki zorganizowała w Nowym Jorku (co prawda 28 lutego, a nie 8 marca) obchody Narodowego Dnia Kobiet.

01 marca 2021

O bezpieczeństwie rymowanką

Zboże w słońcu

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłosiła konkurs na rymowankę o bezpieczeństwie w gospodarstwie rolnym. Do udziału zaprasza dzieci w wieku od 11 do 14 lat, których przynajmniej jeden z rodziców lub opiekun prawny podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w okresie przyjmowania zgłoszeń do Konkursu.

0 Koszyk