Graficzny nagłówek podstrony

Aktualności kultura

04 czerwca 2018

Dofinansowanie dla biblioteki

Regały z książkami

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie skutecznie zabiega o pozyskiwanie środków zewnętrznych na działalność oświatowo-kulturalną. Rozpoczęto właśnie realizację dwóch ciekawych projektów.

21 maja 2018

DNI LESZNA - koncerty (zdjęcia)

DNI LESZNA - koncerty (zdjęcia)

Prezentujemy pierwszą część zdjęć z tegorocznych DNI LESZNA, czyli z koncertów Dawida Kwiatkowskiego, Lou Begi i Alphaville, które miały miejsce w piątek, 18 maja, na Stadionie im. Alfreda Smoczyka.

16 maja 2018

Noc Muzeów z MBWA. Będą niespodzianki

 Noc Muzeów z MBWA.  Będą niespodzianki

Wiele zaskakujących atrakcji czeka na zwiedzających.

04 maja 2018

IV Przegląd Piosenki Religijnej (zdjęcia)

Dzieci występowały na scenie leszczyńskiego ośrodka kultury

Dnia 27 kwietnia 2018 r. o godz. 11:00 w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie odbył się IV Przegląd Piosenki Religijnej pod hasłem: „Świętemu Janowi Pawłowi II z wdzięcznością…”. Organizatorem przeglądu było Przedszkole im. św. Jana Pawła II prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety w Lesznie we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Lesznie.

20 kwietnia 2018

Muzycznie bez granic (zdjęcia)

Muzycznie bez granic (zdjęcia)

Młodzi wykonawcy z szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zaprezentowali własne możliwości wokalne w IX edycji Festiwalu Piosenki „Muzyka nie zna granic”.

20 kwietnia 2018

Recytowali po łacinie

Laureaci konkursu z jury

Wczoraj, 19 kwietnia, odbył się finał konkursu poezji łacińskiej „Certamen Recitandi Lesnense”. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski rywalizowali w kategorii recytacji w oryginale i recytacji w przekładzie na j. polski.

20 kwietnia 2018

Pułapki czasu już w bibliotece

Ewa Rosolska i Mirosław Małecki na tle muralu

Na schodach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie powstał mural, który nawiązuje do nowej książki Ewy Rosolskiej "Pułapki Czasu". Książka adresowana jest do młodych czytelników.

27 lutego 2018

Ogłoszenie o zamiarze udzielenia dotacji

Ogłoszenie o zamiarze udzielenia dotacji celowej z pominięciem procedur otwartego konkursu ofert. Prezydent Miasta Leszna informuje o zamiarze udzielenia dotacji celowej dla Stowarzyszenia Katolickiego Seniorów im. Jana Pawła II z pominięciem procedur otwartego konkursu ofert (podst. prawna art.19a Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie - Dz.U. z 2016, poz.239 ze zmianami). Ewentualne uwagi dotyczące oferty można zgłaszać do dnia 06 marca 2018 r. w Wydziale Kultury i Sportu Urzędu Miasta Leszna, ul. Przemysłowa 10, tel. 65 529 81 53, e-mail: wkis@leszno.pl

02 lutego 2018

Czarno-białe dzieła sztuki (zdjęcia)

Czarno-białe dzieła sztuki (zdjęcia)

1 lutego w Galerii Lochy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie odbył się wernisaż wystawy fotografii Szymona Brodziaka. Wystawa powstała przy współpracy z Galerią HAS. Rozmowę z artystą poprowadziła pani Hanna Stachowiak, właścicielka Galerii HAS. O oprawę muzyczną zadbali Przemysław Maćkowiak oraz Rafał Gubański.

0 Koszyk