Graficzny nagłówek podstrony

Aktualności kultura

02 lipca 2020

Kino jednak nie od 3 lipca

Sala kinowa

Kino Cinema3D w Lesznie nie zostanie jednak ponownie uruchomione 3 lipca br. Taką decyzję podjął zarząd sieci, nie podając jednocześnie nowego terminu otwarcia multipleksu w Lesznie.

30 czerwca 2020

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

29 czerwca w Stacji Biznes został rozstrzygnięty konkurs plastyczny organizowany w ramach kampanii społecznej pn. „Rodzina zastępcza. Powołanie, które niesie miłość”, mające na celu promowanie rodzicielstwa zastępczego.

29 czerwca 2020

Lato z Książką

Lato z Książką

Lato, urlop i długo wyczekiwane wakacje to podobno… najlepszy czas na czytanie. Nawet jeśli w tym roku wakacje nie będą tak sielskie i beztroskie jak w Bullerbyn, a bliżej im będzie do usłanego przeciwnościami „Lata Muminków”, to z pewnością chcielibyśmy, aby nie były wakacjami od książek.

24 czerwca 2020

Do kina od 3 lipca

Grafika z datą 3 lipca i Cinema3D

W piątek, 3 lipca w kinie sieci Cinema3D odbędą się pierwsze seanse filmowe. Organizator zapewnia, że zadbał o zaplecze sanitarne i gwarantuje przyjemną i bezpieczną rozrywkę.

26 maja 2020

Filie też już czynne

książki na półkach

Od 25 maja ponownie dostępne dla czytelników są wszystkie filie biblioteczne z wyjątkiem tej na dworcu kolejowym. Jednak ze względu na panującą sytuację oraz w trosce o bezpieczeństwo czytelników obowiązują nowe zasady udostępniania zbiorów, uwzględniające wymagania sanitarne. Nowe są także godziny funkcjonowania filii bibliotecznych.

08 maja 2020

Udokumentujmy ten czas

Twarz w maseczce

Każdego dnia wszyscy tworzymy historię. Udokumentujmy wspólnie ten szczególny czas, w którym żyjemy. To apel Archiwów Państwowych, które zapraszają do udziału w akcji „Archiwum Pandemii A.D. 2020. Społeczna kolekcja dokumentów pandemii wywołanej koronawirusem (SARS-CoV-2)”.

06 maja 2020

Pierwsze takie DNI LESZNA w historii!

Plakat DNI LESZNA 2020

Po raz pierwszy w historii naszego miasta Dni Leszna odbędą się w sieci! Bądźcie z nami w piątek 22 maja o godz. 20.00. Połączymy się na odległość! Zostańcie w domach i weźcie bezpiecznie udział w Dniach Leszna. Rok 2020 to wyjątkowy dla miasta rok – świętujemy stulecie powrotu Leszna w granice Polski. Świętujmy wspólnie!

04 maja 2020

Miejska biblioteka znów otwarta

rzędy książek na półkach

Od najbliższej środy 6 maja znów będzie można korzystać z zasobów miejskiej biblioteki. Na razie czynny będzie tylko punkt w głównej siedzibie książnicy przy ul. Bolesława Chrobrego 3 i to na nowych zasadach, ale wypożyczanie książek wreszcie znów będzie możliwe.

28 kwietnia 2020

Muzeum Okręgowe w nietypowych okolicznościach świętuje 70 urodziny

Muzeum Okręgowe w nietypowych okolicznościach świętuje 70 urodziny

Bez względu na to, co dzieje się za oknami, 2020 to dalej rok jubileuszowy Muzeum Okręgowego w Lesznie – w nietypowych okolicznościach świętuje 70 urodziny. Wciąż intensywnie pracujemy nad wydarzeniami i przedsięwzięciami, które zaowocują w przyszłości.

0 Koszyk