Graficzny nagłówek podstrony

Aktualności kultura

18 lipca 2022

Warsztaty teatralne Aleksandry Sapiaskiej i Tymoteusza Sarosieka

plakat wydarzenia

Na naszych warsztatach dzielimy się podstawowymi narzędziami aktora i reżysera. Uczymy, jak tworzyć rolę i jak współpracować, by powstał cały spektakl. Idziemy za naszymi studentami.

29 czerwca 2022

Lato w Muzeum!

plakat wydarzenia

Już za tydzień Muzeum Okręgowe w Lesznie rozpoczyna cykl spotkań Lato w Muzeum!

23 czerwca 2022

Biblioteka zaprasza do nowej siedziby

nowa siedziba biblioteki przy ul. Metziga 25

W najbliższą sobotę, 25 czerwca Biblioteka rozpoczyna działalność w nowej lokalizacji przy pl. Metziga 25. Zapraszamy czytelników do odwiedzenia w nowym miejscu! Bibliotekę będzie otwarta w godzinach Rynków Śniadaniowych, tj. 10:00 - 14:00.

22 czerwca 2022

Album o Zatorzu

Otwarty stary pusty notes

Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie przymierza się do wydania książki – albumu o leszczyńskim Zatorzu. Jak można się domyślić, najlepszym źródłem informacji będą jego mieszkańcy. Biblioteka zwraca się więc do nich z prośbą.

16 maja 2022

Noc Muzeów w Lesznie (zdjęcia)

Noc Muzeów 2022

Setki zwiedzających wzięły udział w tegorocznej edycji Nocy Muzeów w Lesznie. Można było zwiedzić siedzibę Muzeum Okręgowego w dawnej synagodze przy ul. Narutowicza oraz obie galerie Miejskiego Biura Wystaw Artystycznych: w ratuszu i przy ul. Leszczyńskich. Wszystkie atrakcje były za darmo.

11 maja 2022

Noc Muzeów 2022

Plakat wydarzenia

Sobota 14 maja Muzeum Okręgowe, Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych, Piekarnia Sztuki oraz Galeria HAS zapraszają na doroczną Noc Muzeów. Atrakcji będzie mnóstwo, warto więc prześledzić program i już teraz zaplanować sobie sobotni wieczór i noc.

09 maja 2022

Leszczyńska biblioteka w liczbach

stosy książek na podłodze

Biblioteki kojarzyły się kiedyś jedynie z długimi rzędami półek, na których trudno było odnaleźć pożądaną książkę. Dzisiaj to również cyfrowe katalogi i zbiory elektroniczne, które ułatwiają pracę nie tylko bibliotekarzom. Leszczyńska biblioteka wprowadza wiele usprawnień, a jej nowa siedziba będzie imponować pod względem nowoczesności i wszelkiej dostępności. Z okazji rozpoczynającego się dziś Tygodnia Bibliotek zebraliśmy kilka danych statystycznych związanych z książkami.

11 kwietnia 2022

DNI LESZNA wracają!

Plakat ze zdjęciami artystów

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią ponownie będziemy mieli możliwość świętować Dni Leszna. Czekają nas trzy dni wypełnione atrakcjami! Tradycyjnie Dni Leszna rozpoczną się koncertami na Stadionie im. Alfreda Smoczyka.

07 kwietnia 2022

Filia ze specjalnym działem

Książki na regale

Pierwsze tygodnie po wybuchu wojny w Ukrainie poświęcone były przede wszystkim na oferowanie pomocy materialnej. Wszystkie siły angażowane były w organizację kwaterunku, wyżywienia, pomocy medycznej i sanitarnej. Teraz miejska biblioteka planuje stworzyć specjalny dział z książkami po ukraińsku.

0 Koszyk