Graficzny nagłówek podstrony

Aktualności kultura

20 kwietnia 2018

Recytowali po łacinie

Laureaci konkursu z jury

Wczoraj, 19 kwietnia, odbył się finał konkursu poezji łacińskiej „Certamen Recitandi Lesnense”. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski rywalizowali w kategorii recytacji w oryginale i recytacji w przekładzie na j. polski.

20 kwietnia 2018

Pułapki czasu już w bibliotece

Ewa Rosolska i Mirosław Małecki na tle muralu

Na schodach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie powstał mural, który nawiązuje do nowej książki Ewy Rosolskiej "Pułapki Czasu". Książka adresowana jest do młodych czytelników.

27 lutego 2018

Ogłoszenie o zamiarze udzielenia dotacji

Ogłoszenie o zamiarze udzielenia dotacji celowej z pominięciem procedur otwartego konkursu ofert. Prezydent Miasta Leszna informuje o zamiarze udzielenia dotacji celowej dla Stowarzyszenia Katolickiego Seniorów im. Jana Pawła II z pominięciem procedur otwartego konkursu ofert (podst. prawna art.19a Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie - Dz.U. z 2016, poz.239 ze zmianami). Ewentualne uwagi dotyczące oferty można zgłaszać do dnia 06 marca 2018 r. w Wydziale Kultury i Sportu Urzędu Miasta Leszna, ul. Przemysłowa 10, tel. 65 529 81 53, e-mail: wkis@leszno.pl

02 lutego 2018

Czarno-białe dzieła sztuki (zdjęcia)

Czarno-białe dzieła sztuki (zdjęcia)

1 lutego w Galerii Lochy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie odbył się wernisaż wystawy fotografii Szymona Brodziaka. Wystawa powstała przy współpracy z Galerią HAS. Rozmowę z artystą poprowadziła pani Hanna Stachowiak, właścicielka Galerii HAS. O oprawę muzyczną zadbali Przemysław Maćkowiak oraz Rafał Gubański.

23 stycznia 2018

Poznaj dr. Świderskiego (zdjęcia)

Pierwsze chwile wystawy o dr. Świderskim

Wczoraj, 22 stycznia, otwarto Galerię Dworcową. To część Biblioteki Dworcowej MBP. Pierwsza wystawa poświęcona jest dr. Bronisławowi Świderskiemu.

23 stycznia 2018

Dostępne w sieci

Ksiązki na półkach

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie zakończyła realizację II etapu programu „Kultura Cyfrowa +” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Program realizowany był w latach 2016 i 2017 i zakładał stworzenie Leszczyńskiej Biblioteki Cyfrowej oraz zdigitalizowanie i umieszczenie w ramach LBC unikalnych wydawnictw znajdujących się w zbiorach MBP w Lesznie.

15 stycznia 2018

Można już kupić bilety na film "Nowe oblicze Greya"

Można już kupić bilety na film

Widzowie CINEMA3D mogą już kupić bilety na film "Nowe oblicze Greya" – 12 stycznia ruszyła przedsprzedaż.. Premiera filmu odbędzie się 9 lutego.

12 stycznia 2018

Wielki sukces Wiktorii (zdjęcia)

Wiktoria na scenie

Z wielką radością przyjęliśmy wiadomość, że Wiktoria Muszyńska z Leszna przeszła pomyślnie przez sito eliminacyjne Rady Artystycznej XVI Międzynarodowego Festiwalu „Intershow 2018”. Jak się później okazało w samym konkursie brało udział wielu znanych i cenionych z programów telewizyjnych młodych wokalistów.

11 stycznia 2018

Ogłoszenie o zamiarze udzielenia dotacji

Prezydent Miasta Leszna informuje o zamiarze udzielenia dotacji celowej z pominięciem otwartego konkursu ofert w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 o działalności pożytku publicznego i wolontariacie dla Fundacji Edukacyjnej Pro Musica. Wszelkie uwagi dotyczące oferty proszę zgłaszać do Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Leszna (tel. 0-65/529 81 53 lub mailem: wkis@leszno.pl) do dnia 18 stycznia 2018r.

0 Koszyk