Graficzny nagłówek podstrony

Aktualności kultura

26 lipca 2021

Pokaż się artysto!

Pędzel na kolorowej kartce

Sekcja Leszczyńskich Plastyków oraz Miejski Ośrodek Kultury w Lesznie otwierają w sierpniu 2021 roku Piekarnię Sztuki dla twórców z Leszna. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 lipca br.

21 lipca 2021

„Peregrinus” w Lesznie (zdjęcia)

„Peregrinus” w Lesznie (zdjęcia)

Sporym zainteresowaniem cieszył niedzielny spektakl na Rynku. Na zaproszenie Teatru Miejskiego w Lesznie w centrum miasta wystąpił Teatr KTO z Krakowa. Artyści zaprezentowali sztukę, graną z powodzeniem na całym świecie.

16 lipca 2021

„Leszczyńskie wakacje” - wystawa on-line

„Leszczyńskie wakacje” - wystawa on-line

Zapraszamy do obejrzenia wystawy online, która poświęcona jest spędzaniu wakacji i wolnego czasu przez mieszkańców Leszna. Obejmuje okres od początku XX w. po koniec lat 60. Na wystawie zgromadzono liczne zdjęcia przekazane przez mieszkańców, które pokazują jak spędzano czas wolny.

14 lipca 2021

Powiększenie zasobów Leszczyńskiej Biblioteki Cyfrowej

Powiększenie zasobów Leszczyńskiej Biblioteki Cyfrowej

Zapraszamy do Leszczyńskiej Biblioteki Cyfrowej, gdzie do końca roku znajdzie się Głos Leszczyński – pierwsza gazeta w Lesznie, która została wydana po odzyskaniu niepodległości.

14 lipca 2021

Festiwal LBP

Festiwal LBP

Tegoroczna, pierwsza po pandemii, odsłona Leszno Barok Plus Festiwal ma skromniejszy charakter od edycji wcześniejszych. Zadecydowały o tym finanse i wciąż jeszcze obowiązujące ograniczenia związane z sytuacją epidemiczną.

30 czerwca 2021

Ruszają zapisy na półkolonie!

Ruszają zapisy na półkolonie!

Zaczynamy wakacje, a wraz z nimi warto zaplanować czas swoim pociechom. Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na MOKowisko! Jak co roku super ciekawe zajęcia, wspaniali opiekunowie, mnóstwo śmiechu i radości, pobudzanie kreatywności i nowe znajomości!

18 czerwca 2021

Klimatyczne warsztaty w teatrze

Plakat z zieloną rośliną i terminem zajęć

To propozycja na wakacje dla dzieci w wieku od 10 do 15 lat. Teatr Miejski w Lesznie organizuje teatralne warsztaty ekologiczne.

09 czerwca 2021

Konkurs na Dyrektora Teatru Miejskiego w Lesznie

siedziba teatru Miejskiego w Leszno

Prezydent Miasta Leszna ogłasza konkurs na kandydata na stanowisko Dyrektora Teatru Miejskiego w Lesznie, z siedzibą przy ul. Gabriela Narutowicza 69, 64-100 Leszno.

02 czerwca 2021

Lotniczy konkurs rozstrzygnięty

Wyróżnione prace

Dziś poznaliśmy zwycięzców konkursu „Lotniczy Dzień Dziecka”. To uczniowie klasy 3f ze Szkoły Podstawowej nr 12. Wyróżnienie przyznano z kolei uczniom klasy 1a ze Szkoły Podstawowej nr 2.

0 Koszyk