Graficzny nagłówek podstrony

Aktualności

13 września 2022

WOLNI na LUFIE

WOLNI na LUFIE

Nadszedł czas polufowych podsumowań. Kolejny raz nasz festiwal pokazał nam z jak wielu wspaniałych ludzi składa się nasze miasto. Dziś więc będzie długo, bo i niezwykle długa jest lista osób, którym chcielibyśmy podziękować.

01 września 2022

LUFA. To już dzisiaj!

Trzech muzyków koncertujących na ścianie

Spektakularnym koncertem na ścianie ratusza w Lesznie rozpocznie się dzisiaj Festiwal LUFA. Początek o godz. 21.00. A w kolejnych dniach kolejne koncerty, pokazy, warsztaty. Lesznem przez 4 dni zawładną muzyka, taniec, performance i wspólne tworzenie. A wszystko w duchu wolności.

29 sierpnia 2022

LUFA coraz bliżej!

LUFA coraz bliżej!

Leszczyński Uliczny Festiwal Artystyczny, czyli LUFA zbliża się wielkimi krokami! Startujemy już 1 września i będzie to start naprawdę spektakularny!

12 sierpnia 2022

PRZEMIANA weWNĘTRZna startuje ponownie!

Plakat konkursu z wystawą, na której są damskie torebki

Pamiętacie odmienione wnętrza zabytkowego zakładu zegarmistrzowskiego przy ul. Wolności czy też totalną metamorfozę sklepu z galanterią skórzaną mieszczącego się przy ul. Leszczyńskich i Zakładu Szewskiego przy ul. Klonowicza? Właśnie rozpoczęła się kolejna edycja PRZEMIANY wewnętrznej. Można już wysyłać zgłoszenia chęci poddania się takiej właśnie metamorfozie.

08 sierpnia 2022

Kino ze Smakiem

Plakat wydarzenia

19 sierpnia 2022 wracamy z Kinem ze Smakiem! Będzie to wieczór pełen atrakcji! Podczas Kina ze Smakiem w tym roku postanowiliśmy odczarować ulicę Więzienną. Kino pod chmurką na ulicy Zielonej, Brackiej, Grodzkiej pokazało nam, jak niewiele potrzeba, aby wydobyć drzemiący potencjał miejsc. Czy uda nam się i tym razem? Zrobimy co w naszej mocy! Będzie klimatycznie i muzycznie!

17 czerwca 2022

Rynki Śniadaniowe 2022

Rynki Śniadaniowe 2022

Słoneczny, sobotni poranek, zieleń drzew, śniadanie w dobrym towarzystwie :) Tak, Rynki Śniadaniowe wracają i ruszają już niebawem!

07 czerwca 2022

Moda na park

Moda na park

Leszczyńskie Stowarzyszenie Handlowców STARÓWKA zaprasza na wyjątkowy wieczorny pokaz mody. Odbędzie się w najbliższy piątek, 10 czerwca o godz. 20.00 w Parku Kościuszki.

09 maja 2022

Konkurs ofert na działania rewitalizacyjne

Konkurs ofert na działania rewitalizacyjne

Wystartował konkurs ofert dotyczący rewitalizacji. Na dotacje dla projektów w ramach obecnego naboru przewidziano kwotę 10.000 zł.

22 kwietnia 2022

PoprawiaMY rewitalizację spacerując

PoprawiaMY rewitalizację spacerując

Rozmowy o centrum miasta trwają. Po spotkaniu z radnymi miejskimi, a następnie przedsiębiorcami i inwestorami, zapraszamy mieszkańców do wspólnego spaceru po obszarze rewitalizacji.

0 Koszyk