Graficzny nagłówek podstrony

Aktualności

26 kwietnia 2018

Sprawdź sam, czy możesz wsiąść za kółko

Samoobsługowy alkomat

Miasto Leszno, ze środków pochodzących z opłat uiszczanych przy wydawaniu zezwoleń na handel alkoholem, sfinansowało zakup samoobsługowego alkomatu, który wczoraj zamontowano w leszczyńskiej komendzie policji. Od teraz można samodzielnie, nieodpłatnie i całodobowo, zbadać swój stan trzeźwości.

26 kwietnia 2018

Sesja na żywo (wideo)

Sesja na żywo (wideo)

Dziś o godz. 12.00 rozpocznie się 47. sesja Rady Miejskiej Leszna. Obrady na żywo transmitować będzie Telewizja Leszno.

26 kwietnia 2018

Porozumienie w sprawie tunelu PKP (wideo)

Maciej Kubiak, architekt miejski

W ramach Przeglądu Samorządowego rozmowa z architektem miejskim Leszna Maciejem Kubiakiem. Red. Robert Lewandowski pyta m.in. jakie zmiany przewiduje nowe studium uwarunkowań i kierunków rozwoju zagospodarowania przestrzennego Leszna, np. czy pojawią się 20-piętrowe wieżowce i czy jest szansa na przedłużenie tunelu kolejowego na wschód i na zachód?

26 kwietnia 2018

47. sesja Rady Miejskiej Leszna

47. sesja Rady Miejskiej Leszna

Sesja odbędzie się 26 kwietnia 2018 roku o godz. 12.00 (czwartek) w sali narad Urzędu Miasta Leszna ulica Kazimierza Karasia Nr 15.

25 kwietnia 2018

PIT na ostatniej prostej - jak szybko i sprawnie złożyć zeznanie

Długopis i kalkulator

Niedługo kończy się kwiecień, a wraz z nim czas na rozliczenie się z fiskusem. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, nie zwlekaj i rozlicz się już dziś. Sprawdź jakie udogodnienia przygotowała Krajowa Administracja Skarbowa, by Ci to ułatwić.

25 kwietnia 2018

Zbliżają się Dni Leszna 2018

Zbliżają się Dni Leszna 2018

Tylko do końca kwietnia bilety na koncert na stadionie po 5 zł! Rozmowa z Maciejem Mizgalskim, dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie. - Dni Leszna 2018 - 18, 19 i 20 maja - to już za trzy tygodnie. Jak idą przygotowania? - One będą trwać do ostatniej chwili, bo organizacja samego koncertu rozpoczynającego Dnia Leszna to ogromne zadanie i wyzwanie. W tym wydarzeniu, na stadionie im. Alfreda Smoczyka weźmie udział 22 tysiące widzów. Nie ma większego koncertu w naszym regionie.

25 kwietnia 2018

Rząd powieli pomysł Leszna

Rząd powieli pomysł Leszna

Rząd Prawa i Sprawiedliwości chce wprowadzić stypendia dla absolwentów studiów wyższych, którzy po ukończeniu nauki zdecydują się wrócić do swoich rodzinnych miejscowości i właśnie w nich podjąć pracę. To projekt „Student Plus”, który został zainicjowany przez Leszno. W piątek delegacja miasta uczestniczyła w posiedzeniu Komitetu Społecznego Rady Ministrów.

25 kwietnia 2018

„Pułapki czasu” mają swój początek w bibliotecznych lochach

Mirosław Małecki przy pracy nad muralem na schodach biblioteki

Przy schodach Miejskiej Biblioteki Publicznej powstał mural. Nawiązuje on do książki Ewy Rosolskiej pt. „Pułapki czasu”, której akcja ma swój początek w bibliotecznych lochach i zakorzeniona jest w realiach Leszna i regionu.

25 kwietnia 2018

Zazieleni się przy Marcinkowskiego

Projekt wykonali pracownicy MZZ

Na skwerze przy ul. Marcinkowskiego powstał park kieszonkowy. Ideą pomysłu jest zagospodarowanie niewielkich przestrzeni w centrum miasta na tereny zielone.

0 Koszyk