Graficzny nagłówek podstrony

Aktualności

22 maja 2019

Rocznica potyczki na dworcu

Rocznica potyczki na dworcu

We wtorek, 28 maja odbędą się w Lesznie uroczystości upamiętniające żołnierzy 86. Pułku Artylerii Przeciwlotniczej, którzy zostali skazani za udział w potyczce z żołnierzami Armii Sowieckiej na dworcu kolejowym w Lesznie. Do zdarzenia doszło w nocy z 27 na 28 maja 1947 roku.

22 maja 2019

Remont ratusza ruszy w tym roku

Remont ratusza ruszy w tym roku

Na dwa lata 2019 i 2020 ma być rozłożony remont leszczyńskiego ratusza. Póki co samorządowi nie udało się pozyskać na to zadanie żadnego dofinansowania, ani ze środków unijnych, którymi zarządza marszałek województwa, ani z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pieniądze trzeba więc znaleźć w budżecie miasta.

22 maja 2019

Poszukiwane rodziny do przyjęcia dzieci

Poszukiwane rodziny do przyjęcia dzieci

W drugiej połowie czerwca do Leszna przyjedzie grupa dzieci z Syrii, Kazachstanu, Kolumbii, Iranu i Słowacji. Nasze miasto po raz drugi angażuje się w akcję Brave Kids, podczas której do kilku miast w Polsce przyjadą dziecięce grupy artystyczne z całego świata. Będą poznawać naszą tradycję, kulturę, historię. My będziemy poznawać ich. Finałem wizyty będzie wielki koncert na Rynku.

22 maja 2019

Nie marnuj jedzenia!

Lodówka dla głodnych

"Lodówka dla głodnych" w Schronisku dla Osób Bezdomnych stanęła w grudniu ubiegłego roku. - Są osoby, które nawet kilka razy w miesiącu kupują jedzenie i zostawiają potrzebującym - mówi Karol Ratajczak.

21 maja 2019

BUS na wybory do Parlamentu Europejskiego

BUS na wybory do Parlamentu Europejskiego

Miejski Zakład Komunikacji udostępni w dniu 26 maja 2019 roku pojazd do przewozu osób niepełnosprawnych. Przejazd dotyczy tylko osób posiadających orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności /dawna I grupa inwalidzka/. Osobie niepełnosprawnej może towarzyszyć opiekun względnie przewodnik. Z pojazdu będzie można skorzystać w godzinach od 10:00 - 16:00.

20 maja 2019

Borelioza - cicha epidemia

Borelioza - cicha epidemia

W czwartek 23 maja br. odbędzie się konferencja pn. "Borelioza cicha epidemia ukrywa się i niszczy!". Zachęcamy do udziału, aby dowiedzieć, jak diagnozuje się tę groźną chorobę i jak się ją leczy. Jednocześnie informujemy, że mieszkańcy Miasta Leszna mogą już zgłaszać się na bezpłatne badania w ramach programu wykrywania boreliozy.

20 maja 2019

Warsztaty w tureckim Mersin

Warsztaty w tureckim Mersin

Trwa realizacja finansowanego prze UE projektu pn. „Partnerstwo dla środowiska pomiędzy Turcją a Polską”, w ramach którego przedstawiciele Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Leszna gościli w tureckim mieście Mersin.

17 maja 2019

Hufiec Pracy - rekrutacja

Hufiec Pracy - rekrutacja

Trwa rekrutacja młodzieży w wieku 15-18 lat do Hufców Pracy, Środowiskowych Hufców Pracy i Ośrodków Szkolenia i Wychowania.

17 maja 2019

Eko-Przesiadka

Eko-Przesiadka

Zamiast długiego „Promowanie czystego transportu miejskiego poprzez zakup autobusów wraz z budową, przebudową i modernizacją infrastruktury na pętlach autobusowych w Lesznie” jest Leszczyńska Eko-Przesiadka. Już wkrótce będziemy mogli przesiąść się na miejskie autobusy hybrydowe.

0 Koszyk