Graficzny nagłówek podstrony

Aktualności

22 stycznia 2020

Ogólnopolska awaria

Ogólnopolska awaria

Jak poinformowało Ministerstwo Cyfryzacji, dzisiaj (22 stycznia 2020 r.) nastąpiła awaria kilku ogólnopolskich systemów rejestracji. Z tego powodu obecnie nie można załatwić w Urzędzie Miasta Leszna spraw związanych np. z rejestracją urodzeń, zgonów czy dowodami osobistymi.

22 stycznia 2020

Ludzie i czasy

Książkę

Jednym z wydarzeń towarzyszących 100-leciu niepodległości Leszna była promocja drugiego tomu książki „Ludzie i czasy. Leszno we wspomnieniach mieszkańców”. Pierwszy tom, z opowieściami 52 osób, ukazał się w 2018 roku. W drugim spisano wspomnienia 51 leszczynian.

22 stycznia 2020

Fotografie i widokówki

Jedno ze zdjęć prezentowanych na wystawie w Archiwum Państwowym.

W przededniu rocznicy 100-lecia niepodległości Leszna w Archiwum Państwowym otwarta została wystawa „Leszno w latach 1920-1939 w zbiorach fotografii i widokówek”.

22 stycznia 2020

30 milionów znaczków (zdjęcia)

znaczek z elementami wizerunku miasta

Z okazji 100-lecia niepodległości Leszna Poczta Polska wydała znaczek z wizerunkiem miasta. Ukazał się w nakładzie 30 milionów sztuk i można go kupić w Urzędach Pocztowych w całym kraju.

20 stycznia 2020

Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków w Ratuszu

Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków w Ratuszu

Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków zmieniło siedzibę. Od 20 stycznia jego biuro będzie się mieścić w Ratuszu przy ul. Rynek 1.

20 stycznia 2020

Inauguracja 100-lecia za nami (zdjęcia)

Zgromadzeni na XX uroczystej sesji Rady Miejskiej Leszna

W miniony piątek i sobotę uroczyście zainaugurowaliśmy obchody 100-lecia powrotu Leszna do macierzy. Nasz piękny jubileusz uświetniło wielu dostojnych gości. Ostatni weekend przepełniony był chwilami podniosłymi i radosnymi, a przede wszystkim wspaniałymi spotkaniami i ogromną dozą życzliwości. Za wszystkie dowody sympatii i pamięci serdecznie dziękujemy.

20 stycznia 2020

Komisje przed XXI Sesją Rady Miejskiej Leszna

Komisje przed XXI Sesją Rady Miejskiej Leszna

Uprzejmie informuję o terminach posiedzeń Komisji Rady Miejskiej Leszna VIII kadencji:

17 stycznia 2020

Uroczysta sesja Rady Miejskiej Leszna - na żywo

Uroczysta sesja Rady Miejskiej Leszna - na żywo

Na godz. 12.00 zaplanowano rozpoczęcie XX uroczystej sesji Rady Miejskiej Leszna z okazji 100-lecia powrotu Leszna do Macierzy. Obrady są oczywiście otwarte dla mieszkańców, a wszystkich, którzy nie mogą w nich uczestniczyć osobiście, zachęcamy do oglądania transmisji na żywo.

17 stycznia 2020

Leszno na milionach znaczków

Okolicznościowa koperta ze znaczkiem Leszna i specjalnym stemplem

Na dzisiejszej uroczystej sesji Rady Miejskiej Leszna zostanie zaprezentowany znaczek pocztowy z serii "Miasta polskie", a na nim wizerunek Leszna. Powodem jest oczywiście 100. rocznica powrotu miasta w granice Rzeczpospolitej.

0 Koszyk