Graficzny nagłówek podstrony

Aktualności

16 czerwca 2021

Muzeum Okręgowe w Lesznie zaprasza na Letnie Spacery Historyczne

Muzeum Okręgowe w Lesznie zaprasza na Letnie Spacery Historyczne

Muzeum Okręgowe zaprasza wszystkich zainteresowanych lokalną historią, a także tych chcących mile spędzić czas, na cykl letnich spotkań odbywających się pod hasłem "opowieści o dawnym Lesznie". Pierwsze z nich już w najbliższą niedzielę!

16 czerwca 2021

Nowa dyrektor SP 1

Nowa dyrektor SP 1

Kinga Karaś, dotychczasowa wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Lesznie, wygrała konkurs ma stanowisko dyrektora tej placówki.

16 czerwca 2021

Też bądź aktywny

Też bądź aktywny

Jeszcze tylko do 25 czerwca trwa nabór kandydatów na członków Komitetu Rewitalizacji. Poszukiwane są osoby zaangażowane społecznie, chcące działać na rzecz rozwoju miasta.

16 czerwca 2021

Przybyli ułani pod...

 Przybyli ułani pod...

W piątkowe przedpołudnie ulicami Leszna przejechał szwadron kawalerii. To piękne widowisko było elementem święta 17. Pułku Ułanów Wielkopolskich im. Króla Bolesława Chrobrego.

15 czerwca 2021

Trwają prace drogowe na ul. Szybowników

Przebudowywana ul. Szybowników

Na ul. Szybowników trwają prace budowlane związane z jej gruntowną przebudową.  Na odcinku od granicy miasta do ul. Działkowej wykonano na drodze głównej roboty branży drogowej w zakresie korytowania, wykonania stabilizacji, ułożenia ścieku wraz z krawężnikiem, profilowania podbudowy i wykonania pierwszej warstwy bitumicznej.

15 czerwca 2021

Nauka polskiego dla cudzoziemców

Plakat informacyjny

Mamy dobre wiadomości: Fundacja Cooperacja od lipca będzie kontynuować bezpłatne lekcje języka polskiego dla cudzoziemców.

14 czerwca 2021

Półkolonie w inkubatorze

Plakat z terminami obu turnusów

Informujemy, że w Inkubatorze Przedsiębiorczości trwa nabór na letnie półkolonie. Są one adresowane dla dzieci w wieku 5-12 lat. Jeden turnus odbędzie się w lipcu, a drugi w sierpniu.

14 czerwca 2021

Antidotum Air Show 2021 informacje praktyczne

konferencja prasowa Lotnisko Leszno

Już w najbliższy weekend rozpoczyna się największa impreza lotnicza w kraju. Dziś odbyła się konferencja prasowa, podczas której Michał Graczyk prezes Zarządu Spółki Lotnisko Leszno, opowiedział o planowanych atrakcjach. Będzie można podziwiać akrobacje samolotowe solistów i grup pokazowych, odrzutowce i śmigłowcowe polskich i zagranicznych sił powietrznych, pokazy szybowcowe, paralotnie, motoparalotnie.

14 czerwca 2021

Awaria telefonu w Wydziale Podatków i Opłat

Stary telefon z tarczą analogową

Aktualizacja! Awaria usunięta.

0 Koszyk