Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności kultura 01 kwietnia 2021

Akademia Plamokleksa

Zdjęcie, Akademia Plamokleksa

Czy w pudełku po butach można zrobić piękną scenografię? Czy ubrania umieją mówić? Czy można malować widelcem i jaki odgłos wydaje taty skarpeta? Jeśli Wasze dzieci nie lubią nudy, uwielbiają tworzyć coś z niczego i zadają setki równie intrygujących pytań, te zajęcia są właśnie dla nich!

 

Serdecznie zapraszamy dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych do udziału w internetowych kreatywnych warsztatach plastycznych.


AKADEMIA PLAMOKLEKSA to przestrzeń twórczego spędzania czasu dla dzieci i ich rodzin. Warsztaty prowadzić będzie Bożena Ślaga – świetna scenografka i kostiumografka teatralna, osoba o nieograniczonej wyobraźni, która zajmuje się wieloma różnymi formami twórczości plastycznej i dla której – jak sama o sobie mawia – „kreatywność jest jak tlen”.
Nie ma w tym żadnej przesady, bo jej pomysłowość możecie podziwiać w spektaklu „Mały Książę”, zrealizowanym na deskach naszego teatru. Artystka ma ogromne doświadczenie w prowadzeniu warsztatów dla dzieci, Akademię Plamokleksa tworzy z powodzeniem od kilku lat. Inspiracje do zajęć czerpie z zabaw ze swoim 8-letnim synem, który z przyjemnością uczestniczy także w zajęciach.


Kilka słów organizacyjnych…
Warsztaty są bezpłatne.
Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu, w piątki po południu, przez 1 godzinę za pośrednictwem programu ZOOM.
Grupa może liczyć maksymalnie 12 osób.
Przed każdym spotkaniem on-line uczestnicy otrzymają informację, co tym razem przyda się do pracy. Będą to proste materiały plastyczne + pudełka kartonowe, butelki i inne rzeczy z recyclingu + przedmioty domowego użytku. Wszystko nieskomplikowane i dostępne w każdym domu.
Będziemy kleić, wycinać i rysować… z zamkniętymi oczami. Spotkajmy się i twórzmy razem!


Startujemy 9 kwietnia o godz. 17.00!
Czekamy na Wasze zgłoszenia od wtorku 6 kwietnia od godz. 17.00, przysyłajcie je na adres: eduteatr@teatrmiejskileszno.pl 


Liczba miejsc ograniczona! Nie ociągajcie się, bo decyduje kolejność zgłoszeń! 
Serdecznie zapraszamy!

Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana: 2021-04-01 11:35:39
0 Koszyk